Nie przegap
Strona główna » Region » Podpisano umowę na budowę Miasteczka Ruchu Drogowego w Starym Wiśniczu

Podpisano umowę na budowę Miasteczka Ruchu Drogowego w Starym Wiśniczu

dsc_073131 października 2016r. zawarta została umowa z firmą WOLIMEX na budowę Miasteczka Ruchu Drogowego w miejscowości Stary Wiśnicz. Zakończenie budowy zaplanowano na 17 lipca 2017r. Wartość robót wynosi 547 507.72 zł.

Zadanie uzyskało dofinansowane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w kwocie 200.000 zł w ramach konkursu “Budowa Miasteczek Ruchu Drogowego w Województwie Małopolskim”, zatwierdzone uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego 2 lutego 2016 roku.

Miasteczko ruchu drogowego to inwestycja mająca na celu promocję bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym szczególnie u dzieci i młodzieży z terenu gminy Nowy Wiśnicz. Obiekt wyposażony zostanie w różne typy skrzyżowań, drogi jednokierunkowe, chodniki, przejścia dla pieszych, drogi rowerowe, a także odpowiednie znaki drogowe czy sygnalizatory świetlne oraz przejazdy kolejowe czy fragmenty torowiska. W miasteczku tym dzieci w praktyce nauczą się przepisów ruchu drogowego, przeprowadzane będą tam także egzaminy na kartę rowerową. Miasteczko na stałe wpisze się w atuty gminy i przez lata będzie służyć dzieciom i młodzieży.

um

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast