Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Podpisano umowę na dofinansowanie budowy chodnika w Bielczy

Podpisano umowę na dofinansowanie budowy chodnika w Bielczy

Resize_of_DSCF2032Kontynuacja budowy chodnika w Bielczy przy drodze gminnej Bielcza – Biadoliny niebawem stanie się faktem. W związku z podpisaniem w dniu 7 lipca br. umowy z Urzędem Marszałkowskim w Krakowie o dofinansowanie przedsięwzięcia, Urząd Gminy w Borzęcinie ogłosił przetarg na realizację inwestycji. Całkowity koszt przedsięwzięcia, według kosztorysu inwestorskiego zamyka się kwotą 1 miliona 718 tysięcy złotych. Gmina zamierza zrealizować inwestycję do końca br.

W ubiegłym roku wystąpiliśmy z wnioskiem o dofinansowanie zadania pod nazwą “Zwiększenie atrakcyjności turystycznej oraz wiedzy historycznej o wsi Bielcza poprzez budowę chodnika, pełniącego rolę alejki historii wsi Bielcza i parkingu wraz z informacją o historii i istotnych wydarzeniach w dziejach miejscowości”. Wniosek został zaakceptowany, a gmina uzyskała maksymalne, określone limitem wsparcie w ramach działania “Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 500 tysięcy złotych – mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. – To znacząca kwota zważywszy, że obserwując rynek usług budowlanych spodziewamy się istotnego spadku ceny w stosunku do kosztorysu inwestorskiego w wyniku procedury publicznego przetargu.

Inwestycja realizowana będzie przy drodze gminnej Bielcza – Biadoliny, na odcinku o długości 770 metrów od kościoła do istniejącego chodnika. Wraz z budową ciągu pieszego o szerokości od 1,5 do 2 metrów wykonana zostanie kanalizacja deszczowa oraz parking dla samochodów osobowych przy kościele. W płaszczyźnie chodnika wbudowane zostaną tablice kamienne z wyrytą nazwą i datą ważnych wydarzeń w historii wsi Bielcza.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast