Nie przegap
Strona główna » Region » Podpisano umowę na inwestycję drogową za 2 miliony

Podpisano umowę na inwestycję drogową za 2 miliony

Przy udziale starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna, wicestarosty Józefa Mroczka i członka Zarządu Powiatu Rafała Rudki podpisano umowę na rozbudowę drogi powiatowej w miejscowości Pogwizdów i Zawada w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Stan dróg na terenie Powiatu Bocheńskiego jest dobry, są jeszcze odcinki dróg, które należy poprawić lub przebudować. Zapotrzebowanie społeczeństwa poszło w kierunku poprawy bezpieczeństwa i jest to również zbieżne z działaniami Zarządu Powiatu, chodzi tutaj o budowę chodników i stworzenie takich warunków ruchu pieszych aby było bezpieczniej – mówił Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

Planowana rozbudowa drogi w Pogwizdowie i Zawadzie polegać będzie na budowie 2 kilometrów chodnika wraz z kanalizacją deszczową, przebudowie drogi na odcinku kilometra i poszerzeniu jezdni do szerokości 6 mb,  wykonaniu nawierzchni asfaltowej oraz  ułożeniu  ścieku  przykrawężnikowego.  Przebudowane zostaną zjazdy, skrzyżowanie z drogą gminną  jak również sieć teletechniczna i energetyczna. Planuje się również wykonać dwie zatoki autobusowe w Pogwizdowie.

Chodnik, który powstanie wzdłuż drogi powiatowej umożliwi bezpieczną komunikację pieszych w tym dzieci do kościoła, szkoły, sklepy czy też świetlicy, jak również wpłynie na bezpieczeństwo ruchu kołowego.

Początek inwestycji zlokalizowany jest w miejscowości Pogwizdów od skrzyżowania z drogą gminną prowadzącą w kierunku szkoły a koniec w miejscowości Zawada przy istniejącym chodniku naprzeciwko sklepu PSS.

To ważna i oczekiwana inwestycja dla mieszkańców. Będzie to odcinek który połączy dwa fragmenty w Zawadzie gdzie zostało już przebudowane skrzyżowanie i drugi w Pogwizdowie gdzie fragment odcinka został zrealizowany w tamtym roku – mówił Rafał Rudka członek Zarządu Powiatu w Bochni

Całość inwestycji to prawie 2 miliony złotych z czego połowa środków to dotacja z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Pozostała kwota zostanie pokryta ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Bocheńskiego i Gminy Bochnia.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji, którą zrealizuje firma KAMBUD  z Starego Wiśnicza to koniec października 2017 r.

 —

sk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast