Nie przegap
Strona główna » Region » Podpisano umowę na stabilizację osuwiska w Kamionnej

Podpisano umowę na stabilizację osuwiska w Kamionnej

W starostwie podpisano umowę związaną z zabezpieczeniem i stabilizacją osuwiska w ciągu drogi powiatowej Żegocina-Kamionna. Koszt realizacji inwestycji to prawie 1 mln 800 tys. zł.W podpisaniu uczestniczył Józef Mroczek Wicestarosta, Małgorzata Dąbrowska-Zysek Dyrektor PZD, Rafał Rudka Członek Zarządu oraz przedstawiciel Firmy Wolimex, Dyrektor Biura Bronisław Ciuła.

Jest to połączenie drogowe z powiatem limanowskim w kierunku gnojnika i w stronę Nowego Sącza, w tej chwili tam już praktycznie nie ma przejazdu, a to zadanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa przede wszystkim i możliwości komunikacyjnych także Osuwisko zostanie ustabilizowane palami na długości 94 m.b. Istniejący przepust zostanie rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowy stalowy obiekt. Poszerzona zostanie także jezdnia do szer. 5,5 m -mówił Józef Mroczek, Wicestarosta.

W ramach prowadzonych prac umocniony zostanie potok w rejonie przepustu oraz przebudowana sieć energetyczna. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa użytkowników drogi, w tym głównie pieszych na nowym obiekcie zaprojektowane zostało utwardzone pobocze o szerokości 1,5 m. Przebudowana tez zostanie droga na długości 115 mb.

Radość, radość i jeszcze raz radość. Radość szczególnie z uwagi na fakt, że w ciągu kilku dni podpisujemy kolejną umowę na inwestycję drogową, kolejną na którą otrzymaliśmy znaczące bo aż 80 proc. dofinansowanie. Cieszy fakt, że dzięki tym środkom realizowana jest kolejna inwestycja drogowa w naszym powiecie. Dla przypomnienia obecnie trwają prace w Drwini, Damienicach, Brzeżnicy, Pogwizdowie, Łazach. Tych miejsc jest więc dużo – zwracał uwagę Rafał Rudka, Członek Zarządu Powiatu.

W okresie realizacji droga na przedmiotowym odcinku zostanie wyłączona z użytkowania a ruch drogowy  zostanie poprowadzony objazdem drogami powiatowymi przez Trzciane i Łąktę Górną.

Środki finansowe na realizację powyższego zadania są zabezpieczone z funduszy Powiatu Bocheńskiego oraz ze środków MSWiA na usuwanie skutków klęsk żywiołowych stanowiących 80% kosztów kwalifikowanych inwestycji.


kh

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast