Don't Miss
Home » Region » Podpisano umowy na 6 milinów na inwestycję w Lipnicy Murowanej i Żegocinie

Podpisano umowy na 6 milinów na inwestycję w Lipnicy Murowanej i Żegocinie

Prawie sześć milionów złotych wyniesie przebudowa i rozbudowa dróg w Żegocinie oraz Lipnicy Murowanej. W Starostwie Powiatowym w Bochni podpisano umowy na realizację inwestycji, na które Powiat pozyskał prawie 2,5 mln. zł. dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W obu wypadkach przebudowa i rozbudowa dróg prowadzona będzie w systemie zaprojektuj i wybuduj.

W ramach tych inwestycji zmodernizowane zostanie ponad siedem kilometrów dróg, przebudowane sześć skrzyżowań, osiem przepustów, powstanie zatoka autobusowa, zamontowane zostaną znaki drogowe z oświetleniem LED. Wszystkie prowadzone prace zdecydowanie podniosą bezpieczeństwo użytkowników dróg południowej części Powiatu. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanych w to przedsięwzięcie, a szczególnie wójtom za dobrą współpracę i włączenie się w realizację – mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Przebudowa drogi powiatowej nr 2071K Łąkta Górna – Łapanów na terenie Gminy Żegocina obejmie.in. przebudowę drogi, skrzyżowań z drogami gminnymi w pasie drogowym drogi powiatowej; przepustu; zatoki. Natomiast  „Rozbudowa i przebudowa drogi powiatowej nr 2075K Lipnica Murowana – Żegocina” to m in. rozbudowa i przebudowa drogi, budowa ciągu pieszego, budowa wyniesionego przejścia dla pieszych; montaż znaków aktywnych z oświetleniem LED. Wymiana lub montaż barier drogowych i barier mostowych, przebudowa przepustów oraz wykonanie zatoki autobusowej z peronem przystankowym.

Przed nami kolejny rok wytężonej pracy na rzecz infrastruktury drogowej w Powiecie Bocheńskim
– podsumowuje Józef Mroczek, wicestarosta.

Koszt wykonania pierwszego zadania wynosi  997 038,00zł .Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów  Wiejskich na lata 2014 – 2020 to 481 161 zł. Udział Gminy Żegocina 16% wartości inwestycji na terenie gminy.

Natomiast wykonanie drugiego  zadania to kwota 4 987 699,20 zł. Dofinansowanie to 2 035 206 zł udział Gminy Lipnica Murowana i Żegocina to 16%, reszta sfinansowana zostanie przez powiat Bocheński.

sp
Fot. Maciej Mazur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast