Don't Miss
Home » Felietony » Podsumowanie ankiety

Podsumowanie ankiety

Zakończyliśmy w sobotni wieczór anonimową ankietę mającą zebrać ogólną opinię mieszkańców naszej gminy o dekadzie rządów Pana Grzegorza Wawryki na stanowisku burmistrza Brzeska. Ze względu na wynik, nie chcieliśmy wyników podawać od razu w sobotni wieczór aby nie psuć nastroju panu Wawryce, który być może chciałby uczcić swoje dziesięciolecie szampanem w gronie najbliższych współpracowników. Wszak, z tego co można wyczytać na gminnym portalu, nasza gmina jest najwspanialsza w całym powiecie i wszyscy od nas powinni się uczyć. Dobre nastroje nie opuszczają Pana Wawryki i jego współpracowników, jest więc co świętować.

Po tych dziesięciu latach wszyscy mamy już jakąś opinię na temat stylu rządzenia Pana Grzegorza Wawryki, osiągnięć jako gospodarza, skuteczności zachęcania przedsiębiorców do inwestowania w Brzesku, dbałości o rozwój klubów sportowych itp. Zadaliśmy więc tylko jedno pytanie: czy chcecie Grzegorza Wawrykę na burmistrza na kolejnie pięć lat.

Możliwości wyboru odpowiedzi było kilka i każdy mógł znaleźć taką która mu najbardziej odpowiadała – od najbardziej entuzjastycznej, poprzez różne stopnie coraz mniejszego zadowolenia, aż do oceny całkowicie negatywnej

Ankieta była anonimowa i każdy mógł zagłosować tylko jeden raz. Zebraliśmy 233 głosy za które wszystkim Państwu dziękujemy. A oto ocena jaką mieszkańcy gminy Brzesko wystawili Grzegorzowi Wawryce.

Ankieta była całkowicie spontaniczna i głosował ten kto chciał, ale zwróćmy uwagę, że badania które dostarczają różnego rodzaju sondażownie, oczywiście wykonywane na naukowo dobranych próbkach statystycznych obejmują najwyżej ok. tysiąca respondentów, a dotyczą preferencji wyborczych wszystkich Polaków a więc społeczności obejmującej kilkadziesiąt milionów uprawnionych do głosowania i wyniki są bardzo zbliżone do faktycznych.

Tak więc nasza może nie tyle naukowo, co spontanicznie zebrana  próba reprezentacyjna,  która dotyczy opinii społeczności tysiąc razy mniejszej, również wiele mówi o nastrojach mieszkańców gminy Brzesko oraz o ocenie pracy Pana Grzegorza Wawryki i jego współpracowników.

Opinie dotyczące pracy Pana Grzegorza Wawryki, jakie przy tej okazji, również spontanicznie zostały wyrażone na naszym fanpage, także nie pozostawiają żadnych złudzeń – jeżeli Brzeszczanom zostanie zaproponowana rozsądna alternatywa i poważny kontrkandydat mogący się wylegitymować udokumentowanymi sukcesami w dotychczasowej pracy zawodowej, to Pan Wawryka – delikatnie mówiąc – dostanie solidne bęcki.

Przy okazji dotarła do nas wiadomość, że jedna z osób która wyraziła swoją negatywną opinię na temat Pana Grzegorza Wawryki w komentarzu na fb, a jest pracownikiem jednej z komunalnych spółek, już dostała reprymendę „po co się odzywa”. Chyba się komuś lekko w głowie pomieszało. To już nie ta epoka i nie te metody. Przynajmniej w Gminie Brzesko to już nie działa.

brzesko.info.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast