Nie przegap
Strona główna » Kultura » Podsumowanie „Miesiąca papieskiego” / zdjęcia

Podsumowanie „Miesiąca papieskiego” / zdjęcia

DSC_0053-1 (Kopiowanie)W sobotę 26.10. w budynku Centrum Bibliotecznego w Brzesku odbyło się podsumowanie miesiąca papieskiego, wręczenie nagród laureatom konkursów i wspaniały koncert dla dzieci, gdzie wystąpił zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza.

PROMYCZKI DOBRA z Nowego Sącza to zespół dziecięcy działający od 1991 roku. Zespół chętnie bierze udział w imprezach organizowanych dla dzieci. W czasie koncertów prezentuje piosenki autorskie. W swoim repertuarze ma także znane i lubiane piosenki oazowe i pielgrzymkowe zachęcające uczestników do wspólnego śpiewu i wesołej zabawy.

Zespół koncertował wiele w kraju i za granicą m.in. w Watykanie z okazji imienin Jana Pawła II, w Sali W. Lutosławskiego przy TVP, w Sali Kongresowej, w Zamku Królewskim. Nagrania zespołu często goszczą na antenie wielu rozgłośni radiowych, m.in. Polskie Radio pr. 1, Radio Maryja i wiele rozgłośni diecezjalnych.

W programie obchodów Miesiąca papieskiego znalazło się szereg wydarzeń kulturalnych upamiętniających osobę Jana Pawła II. Wydarzenia odbywały się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku.

Organizatorem Miesiąca Papieskiego była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

Patronat honorowy nad miesiącem papieskim objął Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Burmistrz Miasta Brzeska Grzegorz Wawryka oraz Proboszcz Parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła – ks. Józef Drabik.

Fot- Mateusz Franczyk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast