Nie przegap
Strona główna » Kultura » Podsumowanie „Miesiąca papieskiego” / zdjęcia

Podsumowanie „Miesiąca papieskiego” / zdjęcia

DSC_0053-1 (Kopiowanie)W sobotę 26.10. w budynku Centrum Bibliotecznego w Brzesku odbyło się podsumowanie miesiąca papieskiego, wręczenie nagród laureatom konkursów i wspaniały koncert dla dzieci, gdzie wystąpił zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza.

PROMYCZKI DOBRA z Nowego Sącza to zespół dziecięcy działający od 1991 roku. Zespół chętnie bierze udział w imprezach organizowanych dla dzieci. W czasie koncertów prezentuje piosenki autorskie. W swoim repertuarze ma także znane i lubiane piosenki oazowe i pielgrzymkowe zachęcające uczestników do wspólnego śpiewu i wesołej zabawy.

Zespół koncertował wiele w kraju i za granicą m.in. w Watykanie z okazji imienin Jana Pawła II, w Sali W. Lutosławskiego przy TVP, w Sali Kongresowej, w Zamku Królewskim. Nagrania zespołu często goszczą na antenie wielu rozgłośni radiowych, m.in. Polskie Radio pr. 1, Radio Maryja i wiele rozgłośni diecezjalnych.

W programie obchodów Miesiąca papieskiego znalazło się szereg wydarzeń kulturalnych upamiętniających osobę Jana Pawła II. Wydarzenia odbywały się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku.

Organizatorem Miesiąca Papieskiego była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

Patronat honorowy nad miesiącem papieskim objął Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Burmistrz Miasta Brzeska Grzegorz Wawryka oraz Proboszcz Parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła – ks. Józef Drabik.

Fot- Mateusz Franczyk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast