Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Podsumowanie niedzielnej akcji „Prędkość”

Podsumowanie niedzielnej akcji „Prędkość”

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 70 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. Rekordzistom zatrzymano prawa jazdy.

W niedzielę 26 lutego 2017 r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki przeprowadzili akcję „Prędkość”. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 70 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Za popełnione wykroczenie wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi. Rekordzista tego dnia miał na liczniku 112 km/h w terenie zabudowanym. Drugi kierowca jechał z prędkością 105 km/h. Obaj mężczyźni na jakiś czas muszą pożegnać się z prawem jazdy. Zgodnie z przepisami zostały im zatrzymane. Dodatkowo obaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Policjanci przypominają, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się nie tylko z mandatem karnym, ale także z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w okresie obowiązywania zakazu kierowca wsiądzie za kierownicę okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Ponowne kierowanie pojazdem w okresie zakazu wiąże się już z cofnięciem uprawnień do kierowania. Warto o tym pamiętać, kiedy pokusi nas o szybszą jazdę w terenie zabudowanym.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast