Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Podsumowanie X edycji programu “Strażacy w honorowym krwiodawstwie, Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”

Podsumowanie X edycji programu “Strażacy w honorowym krwiodawstwie, Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”

IMG_0380Luty był miesiącem szczególnym dla krwiodawców działających przy Komendzie Powiatowej państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. W dniu 13 lutego 2016 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzowie koło Wojnicza, odbyło się w małopolskie podsumowanie X edycji programu „Strażacy w honorowym krwiodawstwie, Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Z pośród wszystkich zgłoszonych jednostek naszego województwa Komenda PSP w Brzesku już po raz trzeci zdobyła pierwsze miejsce w kategorii „Najaktywniejsza jednostka Państwowej Straży Pożarnej”.

W rywalizacji na szczeblu Krajowym spośród 47 zgłoszonych Komend Państwowej Straży Pożarnej, w roku 2015 Komenda Powiatowa w Brzesku stanęła na podium zdobywając, tym razem drugie miejsce w kategorii „Najaktywniejsza Jednostka Państwowej Straży Pożarnej”. Podsumowanie programu miało miejsce w siedzibie Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie przy ul. Mokotowskiej 14 w dniu 26 lutego 2016 r. W spotkaniu wzięli udział m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Tombarkiewicz, zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Marek Jasiński, przedstawiciele Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża, Zarządu Głównego ZOSP RP, Narodowego Centrum Krwi.

Dzisiaj oddajemy cześć Żołnierzom Wyklętym, tym którzy za walkę o wolną Polskę oddali największy dar, dar własnego życia. Dzisiaj niepodległość wolnej Polski nie wymaga od nas ofiary życia, jednak często ratowanie życia wymaga ofiary krwi. To właśnie dzięki ofiarności wszystkich krwiodawców uczestniczących w naszych akcjach udało się nam w roku 2015 pozyskać łącznie 236,6 litrów krwi. Przyznane nam wyróżnienia są bez wątpienia uhonorowaniem wysiłku wszystkich ludzi dobrej woli, gotowych bezinteresownie nieść pomoc najbardziej potrzebującym, osobom chorym dla których każdy poranek otwiera drzwi nadziei na powrót do zdrowia. Pozyskana dzięki ofiarności dawców krew dla wielu z nich jest jedyną szansą na uratowanie życia.

Realizując ten szczytny cel jakim jest czerwonokrzyska idea krwiodawstwa, nie tylko strażacy lecz wszyscy krwiodawcy włączają się w ratowanie zdrowia i życia ludzkiego, dlatego wraz z podziękowaniami chciałbym im życzyć wytrwałości w dotychczasowych działaniach i pozostawania zawsze po tej stronie igły, która ofiaruje pomoc oczekującym na ratunek.

PSP Brzesko

1 komentarz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast