Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Podwójna radość w OSP Jadowniki

Podwójna radość w OSP Jadowniki

W niedzielę 16 września w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadownikach miała miejsce bardzo miła uroczystość. Okazja była podwójna: poświęcenie kolejnego samochodu pozyskanego przez jednostkę i poświęcenie proporca dla działającej przy OSP Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. Była to pierwsza DDP w gminie Brzesko (obecnie funkcjonują już dwie, druga w OSP Poręba Spytkowska). Dla każdej Straży pozyskanie sprzętu ratowniczego to wielka radość. Wiadomo że w różnych jednostkach różnie z tym wyposażeniem bywa. OSP w Jadownikach jest jedną lepiej wyposażonych jednostek, ale każdy nowy nabytek cieszy. Równie wielka radość jest z utworzenia Dziecięcej Drużyny Pożarniczej, bo to pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Czas leci bardzo szybko, i już niedługo te małe dzieci zastąpią swoich starszych kolegów w akcjach ratowniczych. Strażakiem ochotnikiem nie zostaje się z dnia na dzień – do długi proces wychowywania i wzrastania w kręgu wartościowych ideałów. Nigdy nie będzie za dość, aby podziękować tym druhom i druhnom które podejmują się żmudnego trudu wychowywania najmłodszych strażaków. Oni wychowują przyszłość Straży i przyszłą elitę miejscowości – ludzi którym nie będzie obojętny los drugiego człowieka. Będą służyć Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. DDP przy OSP w Jadownikach nie ma jeszcze zbyt długiej tradycji, ale już zdążyła być między innymi na Pierwszej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych która odbyła się  17 czerwca w Wieruszowie, gdzie DDP z Jadownik wystawiła aż dwie drużyny.  Wyjazd był możliwy między innymi dzięki wsparciu Powiatu Brzeskiego, którego przedstawiciele w osobach radnego Macieja Podobińskiego i V-ce Przewodniczącego Rady powiatu Tomasza Latochy również gościli na niedzielnej uroczystości w Jadownikach. Po uroczystej Mszy Św. w miejscowym kościele w czasie której poświęcony został proporzec DDP, uczestnicy wyszli na zewnątrz, gdzie kapelan strażaków ochotników powiatu brzeskiego ks. Grzegorz Sroka poświęcił nowy samochód. Następnie uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi OSP z Gminy Brzesko przeszli do Domu Strażaka, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości, między innymi tradycyjne wbijanie gwoździ w drzewce proporca, przekazanie dziesięciu mundurków dla członków DDP, oraz wręczenie przez Prezesa OSP Jadowniki dh Józefa Móla dyplomów i podziękowań dla darczyńców i sponsorów.

Dodatkową miłą niespodziankę sprawił małym strażakom Tomasz Latocha, który podarował zakupione za własne prywatne środki  urządzenie do wytwarzania dymu. O taką maszynkę prosili go jakiś czas temu opiekunowie DDP w Jadownikach. Miało by ono służyć do różnego rodzaju ćwiczeń szkoleniowych jakie są w programie wyszkolenia małych adeptów strażackiego rzemiosła. Kiedy nie ma szkoleń, można dzięki takiej maszynie zorganizować np. bardzo klimatyczną dyskotekę, czyli zrobić niezłą „zadymę”. Uznając że jest to bardzo rozsądna i warta spełnienia prośba, bo służy uatrakcyjnieniu zajęć dla dzieci, Tomasz Latocha kupił maszynkę robienia dymu i osobiście przywiózł do Jadownik. Nie pierwszy raz Tomasz Latocha wspiera społeczników w realizacji ich ambitnych i szlachetnych celów. Wsparł również bardzo wydatnie utworzenie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej w Porębie Spytkowskiej, pomógł zdobyć kosztowny sprzęt do szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przez harcerzy ze Szczepu Czarnego w Jadownikach, pomaga sportowcom w wielu klubach – nigdy nie jedzie z pustymi rękami. Tak też było i tym razem.

Jan Waresiak

Foto. Mateusz Franczyk

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast