Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Policjanci podsumowali pierwszy miesiąc wakacji

Policjanci podsumowali pierwszy miesiąc wakacji

policjapolicjaBrzeska Policja od początku wakacji prowadzi działania pn. “Bezpieczne Wakacje 2016”, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom wypoczywającym na terenie całego powiatu brzeskiego.

Od 25 czerwca do końca lipca br. policjanci na terenie powiatu brzeskiego odnotowano 77 zdarzeń drogowych, w tym 24 wypadków i 53 kolizji. W zdarzeniach 29 osób zostało rannych a 1 osoba poniosła śmierć.

Od początku wakacji brzescy policjanci skontrolowali 1 470 pojazdów, w tym 70 autobusów zarówno w komunikacji miejskiej, jak i w międzynarodowej. Funkcjonariusze nałożyli 687 mandatów karnych (w tym 17 dotyczących kierujących autobusami), skierowano 63 wniosków o ukaranie do Sądu oraz pouczono 148 osób(w tym 2 dot. kierowców autobusów). W miesiącu lipcu mundurowi ujawnili 39 nietrzeźwych kierujących. Zatrzymali 25 praw jazdy i 59 dowodów rejestracyjnych, w tym 10 za zły stan techniczny. Policjanci ujawnili 102 przypadki niestosowania się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Podczas kontroli nie odnotowano przypadków niewłaściwego przewożenia dzieci.

Pierwsza połowa wakacji na terenie powiatu brzeskiego upłynęła spokojnie, nie odnotowano poważniejszych wydarzeń dotyczących uczestników wypoczynku letniego czy godzących w ich bezpieczeństwo. Policjanci w ramach działań dokonali sprawdzenia 12 miejsc zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, skontrolowali 62 kąpielisk i akwenów wodnych. Funkcjonariusze sprawdzili także 81 miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Ponadto policjanci podczas różnego rodzaju akcji profilaktycznych prowadzonych przez okres całych wakacji promują zasady bezpieczeństwa, w szczególności w ruchu drogowym.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast