Don't Miss
Home » Wiadomości » Policjanci promowali bezpieczeństwo na pikniku motoryzacyjnym

Policjanci promowali bezpieczeństwo na pikniku motoryzacyjnym

Plac Kazimierza Wielkiego w Brzesku w piątkowe popołudnie stał się areną widowiskowego wydarzenia dla małych i nieco starszych pasjonatów motoryzacji. Piknik motoryzacyjny na 150 Lat Powiatu Brzeskiego przyciągnął miłośników zabytkowych pojazdów, wśród nich również i brzeskich policjantów. To była doskonała okazja, aby promować zasady bezpieczeństwa podczas trwających wakacji.

Pierwsza część imprezy odbyła się na terenie Pałacu Goetza, gdzie zainteresowani nie tylko mieli niepowtarzalną okazję podziwiać z bliska znakomite modele historii motoryzacji, ale także pospacerować po pięknych ogrodach wokół Pałacu, które na co dzień są zamknięte dla zwiedzających. Następnie uczestnicy Mistrzostw udali się na Plac Kazimierza Wielkiego, aby podejść do kolejnego etapu rajdu. Tam, oprócz widowiskowych zmagań sportowych, trwał rodzinny piknik promujący bezpieczeństwo. To była doskonała okazja, aby policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku i przestrzegli przed niebezpieczeństwami.

Najmłodsi z zaciekawieniem podchodzili do policyjnego namiotu, gdzie mogli zobaczyć sprzęt i wyposażenie policyjne. Chętnych, żeby przymierzyć elementy umundurowania i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie też nie brakowało. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy i motocykle policyjne, za kierownicą, których można było zasiąść. Na pamiątkę wspólnej zabawy każde dziecko otrzymało odcisk linii papilarnych i coś słodkiego. Starsi uczestnicy pikniku otrzymali ulotki zachęcające do wstąpienia w policyjne szeregi, mogli też zasięgnąć informacji i na miejscu dowiedzieć się jak zostać policjantem.

ZOSTAŃ POLICJANTEM

Każdego roku, kilkaset osób ma szansę na rozpoczęcie służby w małopolskim garnizonie Policji. W  2016 r. przyjęto  411  nowych policjantów.  W roku 2017 planujemy przyjąć do służby kolejnych kilkuset. Być może jedno z wolnych miejsc czeka właśnie na Ciebie.

Przyjdź – sprawdź – zdecyduj.

Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego, przejrzysta ścieżka kariery,  możliwość ciągłego rozwoju osobistego, stabilne zatrudnienie w instytucji państwowej, to tylko niektóre plusy służby w Policji.

To wymarzona praca dla Ciebie, jeśli chcesz w życiu pomagać innym ludziom, dbając o ich bezpieczeństwo i porządek publiczny, masz predyspozycje fizyczne i psychiczne do pełnienia służby w formacji uzbrojonej, jesteś zdyscyplinowany i potrafisz dochować  tajemnicy.  Służba w Policji daje szansę na  rozwój zarówno osobisty jak i zawodowy. Duży wachlarz  specjalistycznych szkoleń, służy pogłębianiu wiedzy,  a także daje możliwość zdobycia nowych umiejętności i  doświadczeń.

Kogo poszukujemy?

Małopolska Policja  stawia na  młodych ludzi absolwentów szkół średnich, oraz na osoby z wykształceniem wyższym  szczególnie po kierunkach przydatnych do służby w Policji. 

Preferowani są m.in. kandydaci, którzy mają tytuł ratownika albo ratownika medycznego. Dodatkowe punkty dostaną  osoby, które mają uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa, ratownictwa wodnego nurkowania, czy sportów motorowodnych. Mile widziane jest prawo jazdy kategorii „A” i „C”.

Równie istotna jest znajomość języków obcych . Małopolska wraz ze swoją stolicą – Krakowem i zimową stolicą Polski Zakopanem, to rejon  szczególnie często odwiedzany przez turystów. Dlatego też, tak ważne jest, aby małopolscy policjanci znali języki obce.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad  rekrutacji dostępne są na stronie internetowej małopolskiej Policji www.malopolska.policja.gov.pl lub pod numerem telefonu 12 61 54 068 ;  jak również można je uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109- w sekcji doboru Wydziału Kadr i Szkolenia

KPP Brzesko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast