Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Policjanci rozliczyli włamywacza i odzyskali skradzione narzędzia

Policjanci rozliczyli włamywacza i odzyskali skradzione narzędzia

Zarzut kradzieży z włamaniem do wolnostojącego garażu usłyszał 41-letni mieszkaniec gminy Brzesko. Mężczyzna skradł elektronarzędzia warte ponad 2 tysiące złotych. Kryminalni ustalili personalia sprawcy i odzyskali skradziony sprzęt.

W poniedziałek 7 sierpnia br. policjanci zostali powiadomieni o kradzieży elektronarzędzi z wolnostojącego, blaszanego garażu w miejscowości Poręba Spytkowska. Pokrzywdzony był zaskoczony, bo na miejscu nie było żadnych śladów włamania. Garaż ani kłódka zabezpieczająca wejście do garażu nie były uszkodzone. Z pomieszczenia zniknęła szlifierka, wkrętarka oraz zakrętarka, wszystko warte ponad 2 tys. złotych.

Do pracy przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza. Ustalenia i informacje zebrane przez funkcjonariuszy operacyjnych pozwoliły szybko wytypować sprawcę kradzieży z włamaniem. Wyszło też na jaw, dlaczego garaż nie nosił widocznych uszkodzeń. Sprawca bowiem wszedł do środka odkręcając jedną z blach stanowiących element dachu. Po kradzieży sprzętu zakręcił ponownie blachę na dachu, aby nie pozostawić żadnych śladów włamania.

Policjanci odzyskali skradziony sprzęt, który ponownie trafił w ręce prawowitego właściciela. Wczoraj (16.08) sprawca – 41-letni mieszkaniec gminy Brzesko usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast