Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Policjanci szkolą duchownych

Policjanci szkolą duchownych

Jednym z podstawowych zadań Policji jest inicjowanie działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń. W tym też celu zorganizowano spotkania adresowane do osób duchownych. Celem tych szkoleń jest zwiększenie świadomości przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa osobistego, obiektów sakralnych oraz plebanii.

Cykl szkoleń adresowanych do osób duchownych z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa został zainicjowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji we wrześniu 2016 roku w Warszawie podczas zjazdu Księży Ekonomów Diecezjalnych oraz przedstawicieli Żeńskich i Męskich Zgromadzeń Zakonnych.

Spotkanie z osobami duchownymi z terenu powiatu brzeskiego odbyło się wczoraj (20.02) w Brzesku. Z duchownymi spotkała się policjantka realizująca zadania z profilaktyki społecznej st.sierż. Monika Lis, która omówiła najczęstsze przestępstwa popełniane na szkodę osób duchownych. Przypomniała jak ważne są sposoby zabezpieczania budynków sakralnych oraz zabezpieczania dóbr kultury pozostających na wyposażeniu parafii. Omówiła zasady bezpieczeństwa osób duchownych podczas wizyt duszpasterskich. Ponadto księża zostali poinformowani o zagrożeniach, które mogą wystąpić w trakcie organizacji uroczystości kościelnych. Funkcjonariuszka przybliżyła także problem, jakim są oszustwa coraz częściej popełniane w cyberprzestrzeni, omówiła również zasady bezpiecznego komunikowania się za pośrednictwem Internetu oraz zabezpieczania sprzętu komputerowego.

Założeniem realizowanych szkoleń jest poprawa bezpieczeństwa w parafiach, właśnie poprzez zwiększenie świadomości duchownych w zakresie potencjalnych zagrożeń i ochrony przed nimi. 

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast