Don't Miss
Home » Wiadomości » Policjanci wygrali wyścig z czasem i w porę dotarli do zaginionej 84-latki

Policjanci wygrali wyścig z czasem i w porę dotarli do zaginionej 84-latki

Poszukiwania zaginionej 84-letniej mieszkanki gminy Brzesko zakończyły się sukcesem. Kobieta wyszła rano do kościoła i do godzin popołudniowych nie wróciła do miejsca zamieszkania. Zaniepokojona jej nieobecnością rodzina zgłosiła zaginięcie. Kompletnie przemoczoną i osłabioną 84-latkę policjanci odnaleźli w lesie.

W niedzielne popołudnie (8.04) policjanci z brzeskiej jednostki otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 84-letniej mieszkanki gminy Brzesko. Kobieta w godzinach rannych wyszła do kościoła i nie wróciła do miejsca zamieszkania. Rodzina, która popołudniu zaalarmowała Policję, była pełna obaw o zdrowie i życie 84-latki. W brzeskiej jednostce natychmiast ogłoszono alarm. Od rodziny zaginionej policjanci dowiedzieli się, że kobieta posiada las pomiędzy miejscowością Przyborów a Łęki. Po sprawdzeniu miejsca zamieszkania i okolic, to właśnie w lesie skupiły się wszelkie działania poszukiwawcze. Policjantów w działaniach wspomagali strażacy oraz przewodnik z psem tropiącym. Funkcjonariusze przeczesali kompleks z nadzieją, że jeszcze przed zapadnięciem zmierzchu odnajdą w nim starszą kobietę. Przed godziną 19.00 pomiędzy stawami rybnymi, w zaroślach policjanci zauważyli zaginioną seniorkę. Kobieta była kompletnie przemoczona i osłabiona, kontakt z nią był utrudniony. Okazało się, że 84-latka po nabożeństwie poszła do lasu na spacer, zasłabła i przewróciła się. Cały dzień spędziła w lesie w oczekiwaniu na ratunek. Z pomocą przyszli policjanci kryminalni, którzy ją odnaleźli i udzielili pomocy, okryli ją chroniąc przed chłodem i podali wodę do picia. Kobieta została przekazana pod opiekę pogotowia ratunkowego, której załoga udzieliła jej pomocy medycznej.

KPP Brzesko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast