Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i alkohol

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i alkohol

Brzescy policjanci po raz kolejny podejmują działania przeciwko przestępczości związanej z nielegalną produkcją wyrobów nie posiadających polskich znaków akcyzy. Tym razem ukrócili proceder wytwarzania nielegalnego alkoholu oraz wytwarzania i rozprowadzania nielegalnych papierosów w gminie Borzęcin.

Końcem ubiegłego tygodnia policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą potwierdzili zdobyte już wcześniej informacje o wytwarzaniu wyrobów tytoniowych i alkoholu bez polskich znaków akcyzy na terenie gminy Borzęcin. Jak się okazało produkcją w warunkach domowych zajmował się 49-letni mężczyzna. W jego pomieszczeniach mieszkalnych policjanci zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu etylowego, alkohol bez polskich znaków akcyzy, prawie 3 kg suszu tytoniowego i ponad 4,5 kg liści tytoniu.

W tym samym dniu funkcjonariusze zrealizowali kolejną sprawę związaną z nielegalną produkcją. 40-letni mieszkaniec gminy Borzęcin od czerwca br. wytwarzał i sprzedawał papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania policjanci znaleźli ponad 6,5 kg suszu tytoniowego oraz gotowe do sprzedaży papierosy w ilości 450 szt.

Wyrabianie alkoholu etylowego albo wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. 

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast