Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i alkohol

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i alkohol

img_591420 litrów spirytusu, prawie 10 kg tytoniu i około 20 kg liści tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli brzescy kryminalni. 51-latek, którego zatrzymali policjanci, naraził Skarb Państwa na straty sięgające 17 tysięcy złotych.
Dobre rozpoznanie i praca operacyjna policjantów z Wydziału Kryminalnego pozwoliła na zatrzymanie w piątek (16.09) w Borzęcinie mężczyzny posiadającego nielegalny towar. 51- latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy podczas przewożenia “asortymentu”. W samochodzie miał 20 litrów spirytusu i prawie 10 kg krajanki tytoniowej. Policjanci przypuszczali, że mężczyzna może posiadać większe ilości nielegalnego towaru. Po dokonaniu przeszukania w miejscu zamieszkania mundurowi zabezpieczyli jeszcze prawie 20 kg liści tytoniu.
Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na ponad 17 tysięcy złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzut. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast