Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń oraz papierosy bez znaków akcyzy

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń oraz papierosy bez znaków akcyzy

2016-07-08 17.23.47Wspólne działania policjantów Wydziału d/s Przestępstw Gospodarczych i Inspektorów Kontroli Skarbowej zaowocowały zatrzymaniem kobiety zajmującej się handlem papierosami bez znaków skarbowych akcyzy.

W dniu 5.07.2016r w godzinach rannych brzescy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą działając wspólnie z Inspektorami Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie przeprowadzili działania wymierzone przeciwko osobom działającym na szkodę interesów Skarbu Państwa.

Działania wymierzone były przeciwko osobom zajmującym się prowadzeniem nielegalnej działalności gospodarczej polegającej na wprowadzaniu do obrotu wyrobów akcyzowych bez wymaganych prawem oznaczeń polskimi znakami akcyzy. W trakcie działań ujawniono i zabezpieczono 14.5 kg krajanki tytoniowej oraz 24740 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy u 40 letniej kobiety zajmującej się handlem detalicznym w jednym z obiektów handlowych na terenie miejskiego placu targowego w Brzesku. Organizatorem i pomysłodawczynią nielegalnego procederu była z kolei 56-latka. Każdorazowo na życzenie klienta towar był przynoszony przez sprzedawczynię z pomieszczenia magazynowego znajdującego się w sąsiednim budynku, gdzie w trakcie działań został zabezpieczony. Według wstępnych wyliczeń w wyniku tego przestępczego procederu Skarb Państwa został narażony na uszczuplenie należności podatkowej w wysokości 34 tys zł.

Podejrzanej o popełnienie przestępstwa skarbowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast