Don't Miss
Home » Wiadomości » Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku

W piątek 22 czerwca br. uczniowie usłyszeli ostatni dzwonek w bieżącym roku szkolnym. Rozpoczęły się długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież wakacje. Góry, lasy, obiekty sportowe, brzegi zbiorników wodnych wypełnią się ludźmi szukającymi wypoczynku i relaksu. O to, aby ten wypoczynek był bezpieczny zadbają brzescy funkcjonariusze. Policyjne przedsięwzięcia prowadzone będą w miejscach wypoczynku letniego oraz na trasach dojazdowych do wakacyjnych kurortów.

Patrole policyjne spotkamy częściej niż zwykle nad brzegami Uszwicy, Dunajca i Jeziora Czchowskiego. Funkcjonariusze sprawdzać będą tzw. dzikie miejsca biwakowania, m.in. w zakresie przestrzegania przepisów przeciwpożarowych. Częste będą spotkania policjantów z uczestnikami półkolonii czy obozów, których w bieżącym roku na terenie powiatu brzeskiego nie brakuje. Podczas letniego wypoczynku korzystajmy wyłącznie z kąpielisk strzeżonych, a ponadto nie łączmy kąpieli z alkoholem. Nie zabierajmy ze sobą na plażę wartościowych przedmiotów, które pozostawione na kocu skuszą złodzieja. Pamiętajmy, aby nasze najmłodsze pociechy „nie spuszczać z oczu” nawet na chwilę.

Policjanci profilaktycy i dzielnicowi mając na uwadze bezpieczeństwo wypoczywających już przez cały czerwiec spotykali się z dziećmi i młodzieżą przypominając im podstawowe zasady, w szczególności podczas kąpieli wodnych. Organizowane na terenie powiatu brzeskiego pikniki i spotkania stały się doskonałą okazją do przekazania ważnych rad i wskazówek.

Policjanci przygotowani są również na wzmożony ruch na drogach w związku z wakacyjnymi wyjazdami. Mundurowi będą monitorować płynność ruchu w miejscach szczególnie newralgicznych, eliminować z ruchu nietrzeźwych uczestników, zdecydowanie reagować na wykroczenia, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i które są najczęściej przyczyną wypadków drogowych – mowa o nieprawidłowym wyprzedzaniu, nieudzielaniu pierwszeństwa przejazdu i przekraczaniu dopuszczalnej prędkości. Szczególna uwaga funkcjonariuszy zwrócona będzie na dowóz dzieci i młodzieży do miejsc wypoczynku. Wykonując swe obowiązki policjanci sprawdzają dokumenty, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny autokarów.

Rodzice lub organizatorzy wycieczek, zainteresowani kontrolą pojazdu i kierującego przed wyjazdem, proszeni są o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KPP w Brzesku, pod numerem telefonu 14 66 26 290 lub osobiście na ul. Szczepanowskiej 53.

UWAGA – Zgłoszenie powinno być uczynione z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Czas wakacji to okres wzmożonej działalności włamywaczy, dla których pozostawione domy i mieszkania są łatwym łupem. Brzeska Policja, jak co roku wystawi więcej patroli (mundurowych oraz operacyjnych), aby zapobiegać kradzieżom z włamaniem. Tu również apel o wzajemną sąsiedzką troskę o pozostawione mienie – interesujmy się losami mieszkań i domów sąsiadów, a w przypadku podejrzenia włamania – informujmy Policję.

KPP Brzesko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast