Don't Miss
Home » Wiadomości » Policjanci zlikwidowali domową plantację konopi / zdjęcia

Policjanci zlikwidowali domową plantację konopi / zdjęcia

pol1Policjanci z Czchowa i Brzeska zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich oraz zabezpieczyli sprzęt służący do jej uprawy. W specjalnie przystosowanych pomieszczeniach domu funkcjonariusze ujawnili 180 krzaków konopi w różnej fazie wzrostu oraz 700 porcji gotowego suszu. Zatrzymani w tej sprawie dwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie. 

Niepozorny domek, z dala od zabudowań, zamienili w domową fabrykę marihuany. Mowa o 24-letnim mieszkańcu Krakowa i jego 26-letnim koledze, którzy w jednym z domów na terenie gminy Czchów (powiat brzeski) prowadzili uprawę konopi indyjskich. W specjalnie przystosowanych pomieszczeniach domu, wyposażonych w systemy nawadniania, wentylacji i oświetlenia, policjanci znaleźli 180 krzaków konopi w różnej fazie wzrostu. System sterownia elektronicznego i wodnego, jaki zamontowali plantatorzy w piwnicy oraz garażach, wspomagał uprawę roślin. Profesjonalny sprzęt, w który mężczyźni prawdopodobnie zainwestowali kilkadziesiąt tysięcy złotych, został w całości zdemontowany i zabezpieczony przez śledczych. Teraz posłuży jako dowód w sprawie.

Podczas przeszukania domu funkcjonariusze ujawnili także gotowy już susz, z którego można byłoby uzyskać około 700 porcji marihuany. Czarnorynkowa wartość uprawy oraz gotowych do sprzedaży narkotyków to nawet 60 tysięcy złotych.

26-latek, bez stałego miejsca zameldowania, oraz 24-letni mieszkaniec Krakowa, który jak się okazało jest jednym z właścicieli domu, gdzie policjanci ujawnili plantację, zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty uprawy konopi i wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące.

Za uprawę znacznych ilości konopi indyjskich grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzesko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast