Nie przegap
Strona główna » Region » Bochnia: Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich

Bochnia: Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich

policja_4cc8929c32adb2Zatrzymany 29-letni dealer narkotykowy. W wynajmowanym mieszkaniu miał profesjonalnie urządzoną plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono 200 krzaków oraz pewne ilości  po porcjowanych narkotyków.

8 sierpnia, policjanci na strychu jednego z domów ujawnili i zabezpieczyli profesjonalną plantację konopi indyjskich. Uprawa prowadzona była w ukrytym pomieszczeniu wyłożonym folią aluminiową, wyposażonym w wentylator, lampy sodowe oraz termometr. Plantacja  należała do 29- letniego mężczyzny, który został zatrzymany przez policjantów.  W trakcie przeszukania domu zabezpieczono prawie 200 sztuk konopi indyjskich.

Krzaki były w różnej fazie wzrostu. Dodatkowo bocheńscy policjanci zabezpieczyli pewne ilości amfetaminy i marihuany po porcjowane i przygotowane już do sprzedaży.

Podczas przeszukania u 29- letniego mieszkańca w Bochni znaleziono również gotówkę, która najprawdopodobniej pochodziła ze sprzedaży środków narkotycznych. Z ustaleń policji wynika, że jest on osobą bezrobotną a z procederu przestępczego uczynił sobie źródło dochodu. Przeliczając ilość zabezpieczonych sadzonek, które były w różnych fazach wzrostu w celu ich sukcesywnego zbierania, można uzyskać ok. 6 kg marihuany. Z takiej ilości uzyskuje się ok. 6 tys. dilerskich działek marihuany, które dzięki policjantom nie trafiły do sprzedaży. Szacunkowo zyski  ze sprzedaży narkotyku mogły wynieść ok. 120 tys. złotych.

29-latek został zatrzymany. Zostały mu przedstawione zarzuty uprawy, posiadania, oraz sprzedaży środków narkotycznych. Zatrzymany mężczyzna był wielokrotnie karany za przestępstwa z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii za co odsiadywał już kary pozbawiania wolności. W związku z tym, iż opisanych powyżej czynów dopuścił się w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat pozbawiania wolności.” Został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.  Policja ustala  krąg odbiorców narkotyków.

KPP Bochnia

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast