Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Policjant po służbie i mieszkaniec Czchowa zatrzymali złodzieja samochodu

Policjant po służbie i mieszkaniec Czchowa zatrzymali złodzieja samochodu

Zarzut kradzieży samochodu, usiłowania kradzieży ciągnika, kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających oraz posiadania amfetaminy usłyszał 29-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego. Mężczyzna, w kilkadziesiąt minut, dokonał kilku przestępstw. Najpierw usiłował skraść ciągnik rolniczy, a gdy mu się to nie udało, z terenu innej posesji skradł, warty 24 tys., samochód. To właśnie nim podjechał do pobliskiego sklepu kradnąc napoje. W pościg za uciekającym ze sklepu sprawcą ruszył będący w okolicy, po służbie, policjant z Czchowa i sam właściciel skradzionego pojazdu.

W sobotę (30.09) ok. godz. 14.30 będący po służbie policjant Komisariatu Policji w Czchowie podjechał pod sklep w tej miejscowości. Parkując samochód zauważył, jak ze sklepu wybiega mężczyzna a za nim sprzedawczyni krzycząc, że mężczyzna coś ukradł. Jednocześnie pod sklep podjechał mieszkaniec Czchowa wołając, że uciekający mężczyzna ukradł mu przed chwilą samochód. Policjant nie zastanawiając się ani chwili i nie tracąc czasu pobiegł za mężczyzną, w pościg ruszył też sam właściciel skradzionego pojazdu. Obaj mężczyźni ujęli złodzieja i do czasu przyjazdu patrolu, trzymali krewkiego 29-latka, który wyrywał się i próbował uciec.

Policjanci, którzy zjawili się na miejscu zaczęli wyjaśniać całą sytuację. Okazało się, że zatrzymany 29-latek chwilę wcześniej z terenu prywatnej posesji w Czchowie skradł volkswagena i odjechał w kierunku centrum. Właściciel pojazdu widząc całą sytuację, wybiegł przed dom, jednak nie zdołał ująć złodzieja. Wsiadł do drugiego samochodu i ruszył za sprawcą. To właśnie pod sklepem zauważył zaparkowany skradziony pojazd i uciekającego mężczyznę.

Sprawca, 29-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, po kradzieży samochodu podjechał do sklepu, gdzie skradł trzy napoje i uciekł. Sprzedawczyni krzyczała w jego kierunku, żeby się wrócił i zapłacił, jednak mężczyzna w ogóle nie reagował. Gdy wyszła przed sklep zauważyła, że dwóch mężczyzn pobiegło za złodziejem i obezwładniło go.

To jednak nie wszystko czego dowiedzieli się mundurowi. W trakcie wyjaśniania całej sytuacji policjanci dostali informację od innego patrolu, że ktoś usiłował skraść ciągnik rolniczy w Czchowie. Kobieta, która powiadomiła o tym fakcie funkcjonariuszy podała szczegółowy rysopis sprawcy, który, jak się okazało, pasował idealnie do rysopisu zatrzymanego 29-latka. Pokrzywdzona relacjonowała, że przebywając w ogrodzie nagle zauważyła przebiegającego przez jej podwórko młodego mężczyznę. Pobiegła za nim i zobaczyła, jak ten wsiada na stojący na posesji ciągnik rolniczy i próbuje go odpalić. Kiedy kobieta zaczęła wołać, że dzwoni na Policję, mężczyzna przestraszył się i uciekł.

29-letni mężczyzna podczas zatrzymania był pobudzony i agresywny. Policjanci podejrzewali, że może być pod wpływem środków odurzających, co wstępne badania potwierdziły. W trakcie sprawdzenia jego odzieży funkcjonariusze znaleźli woreczek z białą substancją. Badania narkotesterem wykazały, że jest to amfetamina. W szpitalu pobrano od zatrzymanego krew do badań na zawartość alkoholu we krwi i środków odurzających. 29-latek odpowie nie tylko za kradzież samochodu osobowego, usiłowanie kradzieży ciągnika rolniczego, posiadanie narkotyków, ale także za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz będzie musiał się pożegnać z prawem jazdy.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast