Don't Miss
Home » Wiadomości » Poligon szkoleniowy w Borku – OSP Górka realizuje projekt „Ogień i woda”

Poligon szkoleniowy w Borku – OSP Górka realizuje projekt „Ogień i woda”

borek_8W dniach 19-21 września młodzież realizująca projekt „Ogień i woda” uczestniczyła w obozie szkoleniowym w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku.

W czasie pobytu zostały przeprowadzone treningi sprawnościowe z wykorzystaniem technik linowych, które dostarczyły młodzieży wielu niezwykłych emocji i sporej dawki adrenaliny. Zmagania na sztucznej ściance wspinaczkowej i szereg dodatkowych aktywności, takich jak: slackline i pokonywanie mostów linowych, zapewniły doskonałą zabawę utrzymaną w duchu sportowej rywalizacji.

Na zakończenie zmagań z grawitacją każdy uczestnik zjechał 120-metrową kolejką tyrolską.

Kolejnym wyzwaniem była jazda na quadach po terenowym torze przeszkód oraz zawody na torze gokartowym.

Następnie młodzi ludzie uczestniczyli w zajęciach nauki strzelania z karabinu pneumatycznego i łuku.

Odbyły się również zajęcia ze strażakami z Komendy Powiatowej PSP w Brzesku, w czasie których młodzież uczyła się musztry paradnej oraz udzielania pierwszej pomocy i transportowania rannych. Zostały przeprowadzone ćwiczenia próbnej ewakuacji na wypadek pożaru i powodzi.

Obóz miał charakter poligonu szkoleniowego, zatem każdy dzień rozpoczynał się pobudką  o 6 rano i 30-minutową zaprawą fizyczną.

Pomiędzy ćwiczeniami młodzież korzystała z różnego rodzaju zajęć: piłka nożna, koszykówka, siatkówka plażowa, tenis stołowy, piłkarzyki, a także z placu zabaw i świetlicy.

Młodzież miała też okazję zrelaksowania się po wyczerpujących ćwiczeniach podczas dyskoteki prowadzonej specjalnie dla nich przez DJ-a.

Ostatniego dnia wieczorem odbyło się spotkanie podsumowujące z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek  i śpiewaniem piosenek.

Wyjazd pozwolił młodym ludziom na doskonalenie umiejętności pracy w grupie, poznanie swoich mocnych i słabych stron oraz rozwijanie sprawności fizycznej.

Galeria zdjęć <<<

loga rowszans
Projekt „Ogień i woda” realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Równać Szanse”, którego celem jest wyrównywanie szans młodych ludzi na dobry start  w dorosłe życie.

cweis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast