Don't Miss
Home » Wiadomości » Porąbka Uszewska: Grota do renowacji

Porąbka Uszewska: Grota do renowacji

grota-do-renowacjiOkoło 40 tys. zł kosztować będzie renowacja elewacji Groty NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Część kosztów pokryje wsparcie w ramach programu „Małych projektów” realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Kwartet na Przedgórzu”, którego Gmina Dębno jest jednym z członków. Zgodnie z zasadami programu parafia w Porąbce Uszewskiej otrzyma dofinansowanie w wysokości 25 tys. zł.

Umowa w tej sprawie została już podpisana. Prace obejmą konserwację elewacji ponad stuletniej  groty oraz montaż tablicy z opisem zabytków zlokalizowanych na terenie Porąbki Uszewskiej oraz fotokodem, dzięki któremu w Internecie będzie można obejrzeć materiały filmowe dotyczące tego miejsca.

Oprócz fotokodu na tablicy znajdą się informacje turystyczne obejmujące najbardziej interesujące miejsca i obiekty w Porąbce Uszewskiej, należące do parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła. Planuje się przygotowywanie informacji i fotografii o neogotyckim kościele  i jego wnętrzu, a także o figurach znajdujących się przy alei spacerowej prowadzącej do Groty.
Finał prac przewidywany jest w listopadzie tego roku.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast