Don't Miss
Home » Kultura » Poręba Spytkowska. VIII Międzygminny Przegląd Rękodzieła i Kuchni Regionalnej

Poręba Spytkowska. VIII Międzygminny Przegląd Rękodzieła i Kuchni Regionalnej

Zapraszamy na ósmą edycję Międzygminnego Przeglądu Rękodzieła i Kuchni Regionalnej, organizowanego w najbliższą niedzielę w Domu Ludowym w Porębie Spytkowskiej o godz. 16.00. Organizatorem Przeglądu jest Porębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne wraz ze Świetlicą Wiejską Poręba Spytkowska działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Powiatu Brzeskiego oraz Województwa Małopolskiego.

Impreza ta skupia rękodzielników z różnych miejscowości, stowarzyszeń, KGW, Świetlic Wiejskich powiatu brzeskiego i gminy Brzesko. Jest to niezwykły sposób na pokazanie twórczości rękodzielniczych wielu ludzi, zwłaszcza twórczych umiejętności już zanikających, jak bibułkarstwo, koronkarstwo czy wyplatanie ze sznurka, a także pokazanie nowszych technik typu decoupage. Struktura spotkania polega na przygotowaniu i prezentacji stoiska – wystawy twórców z danej miejscowości oraz przygotowaniu i prezentacji ich lokalnych potraw. Taka forma jest wynikiem wzajemnej i ścisłej współpracy lokalnych twórców, działaczy, animatorów i jest efektem ich zaangażowania, wiedzy i możliwości.

Oczywiście nie zabraknie nagród, dyplomów i uhonorowania pracy Uczestników. Podczas tej imprezy będzie również możliwość oglądnięcia prac wykonywanych podczas Międzypokoleniowych Warsztatów Rękodzielniczych „Dom Rękodzieła”, które bezpośrednio poprzedzają Przegląd. Przez szereg tygodni Uczestnicy spotykali się w Porębie Spytkowskiej i poznawali różne techniki rękodzielnicze i niejedna osoba odkryła swoje nowe hobby.

Gorąco zapraszamy!

W tym roku po raz ósmy w Międzygminnym Przeglądzie Rękodzieła i Kuchni Regionalnej biorą udział Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia, Świetlice Wiejskie z następujących gmin:

 • Gminę Borzęcin Świetlica Wiejska Przyborów,
 • Gminę Czchów – Świetlica Wiejska Złota,
 • Gminę Gnojnik: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Biesiadki,
 • Stowarzyszenie „Wieś Naszych Marzeń”-Zawada Uszewska
 • Uszew Świetlica Wiejska
 • Gminę Brzesko: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bucze,
 • Stowarzyszenie Kinezjologiczno-Rehabilitacyjne Zawsze Aktywni,
 • Koło Gospodyń Wiejskich Okocim
 • Poręba Spytkowska PTSK, Świetlica Wiejska, KGW jako organizator
 • Uniwersytet III Wieku Brzesko
 • Koło Gospodyń Wiejskich Kobyle-Gmina Nowy Wiśnicz
 • Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne Kraków i Okolice,
 • Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami-Sądecka Organizacja Turystyczna.

Porębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, którego założycielami są członkowie Koła Gospodyń Wiejskich oraz Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie” mają nadzieję, że prowadzone działania posłużą do wypromowania bibułkarstwa jako produktu lokalnego Poręby Spytkowskiej, a może i regionu. Pragniemy, aby Porębę Spytkowską postrzegano jako WIEŚ KWIATAMI PRZEPLATANĄ.

W VIII Międzygminnym Przeglądzie Rękodzieła i Kuchni Regionalnej zaszczyci nas swoją obecnością i występem zaprzyjaźniony Zespół Pieśni i Tańca Kalina z Łowicza . Mieliśmy wielką przyjemność tamtego roku wspólnie występować na Międzynarodowym festiwalu w Macedonii. Już w piątek rozpoczną się wspólne warsztaty taneczne i rękodzielnicze z bibułkarstwa i tworzenia słowiańskich lalek-motanek.

sp

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast