Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Poświęcenie wozu strażackiego

Poświęcenie wozu strażackiego

W sobotę 17 czerwca odbyło się poświęcenie samochodu bojowego w jednostce OSP w Dębnie. Uroczystości rozpoczęły się przejazdem samochodów OSP Dębno i zaproszonych jednostek OSP z Remizy w Dębnie do Kościoła Parafialnego, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta, po której nastąpiło poświęcenie nowego wozu bojowego. Następnie nastąpił powrót do Remizy, gdzie wszyscy zaproszeni goście i strażacy zjedli obiad.

Jednostka OSP w Dębnie od prawie pięciu lat starała się pozyskać środki na zakup nowego wozu. – Pod koniec ubiegłego roku udało się pozyskać środki z Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie i oczywiście gmina dołożyła swoją część – informuje wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Samochód służy przede wszystkim mieszkańcom. Strażacy wyjeżdżają nim do akcji zarówno w Dębnie i w ościennych miejscowościach, ale także do innych rejonów powiatu brzeskiego – dodaje wójt.

Strażacy w Dębnie bardzo cieszą się z nowego pojazdu. – Jest to średni wóz bojowy marki Volvo – mówi komendant jednostki Łukasz Curyło. – Samochód odebraliśmy 30 listopada ubiegłego roku. Posiada on moduł ratownictwa technicznego i używany jest przez jednostkę do gaszenia pożarów i ratownictwa drogowego – kończy wypowiedź komendant. Jednostka OSP Dębno znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym. Na stanie znajdują się w tej chwili trzy samochody: poświęcone w sobotę Volvo, ciężki wóz marki Jelcz i Ford Transit Bus. Ciekawostką jest fakt, że nowy pojazd został wprowadzony na poziom bojowy 6 grudnia o godzinie 19.00, a o 21.00 wyjechał pierwszy raz na akcję.

IB

Fot. Bogusław Hajduk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast