Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Potrzebni są dawcy szpiku / 16 i 17 września

Potrzebni są dawcy szpiku / 16 i 17 września

Przez dwa dni – 16 i 17 września na Placu Kazimierza w Brzesku będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego lub komórek macierzystych. Dodatkowo rejestracji dawców będzie towarzyszyło szereg atrakcji przygotowanych przez ludzi dobrej woli z terenu całej Gminy Brzesko (szczegóły na plakacie poniżej).

Wojtek Ślęczek z Krakowa walczy z ostrą białaczką. Zła diagnoza zaskoczyła 22-latka. Dwa tygodnie wcześniej, w geście solidarności i współczucia, ściął swoje długie włosy i przekazał je na peruki dla dzieci chorych na nowotwory. Teraz Wojtkowi chce pomóc Fundacja DKMS, poszukująca dawcy szpiku.

Wojtek jak każdy młody człowiek ma swoje pasje, marzenia. Kocha świat muzyki, książek i fantastyki. Jest fanem gier planszowych i komputerowych. Prywatnie miłośnik psów oraz dobrej kuchni, przede wszystkim tej domowej. W świecie realnym syn, wnuk, kolega, „wieczny student” szukający swojego miejsca na ziemi. Jego rodzina pochodzi z Brzeska.

Dla chorego dziadka wyprowadził się z rodzinnego domu, aby opiekować się nim do jego ostatnich chwil. Na dwa tygodnie przed wiadomością o swojej chorobie ściął włosy i przekazał je dzieciom chorym na białaczkę… Od ponad miesiąca przebywa w szpitalu w Krakowie. Otoczony wspaniałą opieką lekarzy, pielęgniarek i całego personelu podjął walkę z ostrą białaczką szpikową.

Codziennie wiele osób słyszy diagnozę, która przewraca ich życie do góry nogami-białaczka. Aby zwalczyć chorobę, muszą zmagać się z chemioterapią, która nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Wielu z tych chorych zostaje zakwalifikowanych do przeszczepienia. Aby powrócić do zdrowia potrzebują pomocy od niespokrewnionego Dawcy.
Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku w dniach 16-17 września 2017 r. Ciebie to nic nie kosztuje, a możesz uratować komuś życie.

DZIEŃ DAWCY SZPIKU – REJESTRACJA
16-17.09.2017 r. 11:00 – 17:00
Plac Kazimierza Wielkiego w Brzesku
Organizatorem akcji jest Fundacja DKMS

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.
Zarejestruj się jako potencjalny Dawca!

materiały nadesłane

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast