Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Powiatowa Gala Sportu Ziemi Brzeskiej!

Powiatowa Gala Sportu Ziemi Brzeskiej!

Zgłaszając przed dwoma laty swoją ofertę w konkursie na dyrektora Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzesku w liczącym piętnaście stron dokumencie przestawiłem koncepcję funkcjonowania i rozwoju Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzesku na lata 2015-2020.  Zwierała ona zarys wielu propozycji dotyczących szeroko rozumianego sportu i rekreacji dla mieszkańców nie tylko Brzeska, ale całego powiatu brzeskiego. Komisja konkursowa zdecydowała się jednak na wybór innej wizji rozwoju sportu. Tak to już w konkursach bywa – wygrywają lepsi, bardziej dynamiczni, których koncepcja jest bardziej bogata i atrakcyjna. Mieszkańcy mają prawo do jak najlepszej oferty. Nie można mieć pretensji że Komisja Konkursowa składająca się z najwybitniejszych ekspertów w gminie Brzesko dokonała takiego a nie innego wyboru.

W mojej koncepcji rozwoju sportu, wyraziłem opinię, że „…aby osiągnąć znaczące wyniki sportowe przy zaangażowaniu stosunkowo umiarkowanych środków konieczne jest budowanie kapitału społecznego. Działacze sportowi oraz sponsorzy są niezbędnym i niezwykle cennym składnikiem sprawnie działającego systemu organizującego życie sportowe.

Rozwój sportu wyłącznie przy pomocy sił i środków znajdujących się w dyspozycji samorządu nie przyniesie zadowalających rezultatów, ponieważ po prostu tych środków zawsze będzie zbyt mało. W związku z powyższym konieczna jest bardzo dobra współpraca ze sponsorami i działaczami sportowymi. Wykonują oni ogromną pracę, która obecnie nie jest odpowiednio doceniana.

Celowe jest więc zorganizowanie plebiscytu na podobnego np. „Gali Mistrzów Sportu” gdzie na dorocznej uroczystości można będzie podziękować i wręczyć okolicznościowe trofea dla najlepszych sportowców, a ponadto nagrody w trzech innych kategoriach: dla działacza sportowego, trenera oraz sponsora. Bez tych osób, nie byłyby możliwe żadne sukcesy sportowe nawet najbardziej pracowitych zawodników. W związku z tym proponuję zorganizowanie corocznej Gali Sportu Ziemi Brzeskiej. Szczegółowy regulamin i zasady przyznawania wyróżnień zostaną opracowane w porozumieniu z działaczami sportowymi oraz osobami związanymi ze sportem z całego powiatu brzeskiego, co uwzględni ich propozycje i tym samym będzie najbardziej uczciwe. Takie przedsięwzięcie powinno zostać uruchomione po raz pierwszy już w 2016r. i obejmować wyróżnienia za rok 2015. „

Z wielką satysfakcją i radością przyjąłem wiadomość, że Starostwo Powiatowe w Brzesku zdecydowało się podjąć organizacji takiej właśnie „Gali Sportu” obejmującej sportowców ze wszystkich gmin powiatu brzeskiego. Gala sportu będzie jednym z elementów zaplanowanych w ramach obchodów rocznicy 150-lecia wprowadzenia powiatów na ziemiach polskich. Dzięki tak wysokiemu patronatowi, impreza będzie miała wysoką rangę i po raz pierwszy w tak uroczysty sposób zostanie uhonorowana ciężka codzienna praca zawodników, ale również równie ciężka, choć na co dzień zupełnie niewidoczna praca trenerów i skromnych działaczy społecznych, a także sponsorów, bez których wsparcia wiele talentów nigdy by nie miało szansy się rozwinąć. Właśnie kończą się prace nad dopracowaniem szczegółów. Regulamin konkursu w najbliższym czasie zostanie podany do publicznej wiadomości.

Jan Waresiak

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast