Don't Miss
Home » Kultura » „Powitanie Lata” w Łysej Górze

„Powitanie Lata” w Łysej Górze

W przedostatnią niedzielę czerwca w Łysej Górze odbył się tradycyjny festyn „Powitanie Lata” w amfiteatrze Krakus organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Łysej Górze oraz Dębińskie Centrum Kultury. Jak co roku na scenie wiele się działo.

Publiczność mogła zobaczyć różnorodne występy m.in.  występ dzieci z ogniska muzycznego DCK, inscenizacje „Jak Wojtek został Strażakiem” w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Łysej Góry przygotowaną przez ks. Mariusza Ogorzelca, prezentacje artystyczne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze, występ Scholi Dominikańskiej „Affectus Populi”, występ wokalno – muzyczny Sylwii Pasek i Łukasza Wełny oraz  zespołu „Smerek”. Wszyscy artyści otrzymali kwiaty i upominki przygotowane przez panią sołtys Bożenę Sachę.

Imprezie towarzyszyły również warsztaty plastyczno-ceramiczne prowadzone przez Fundację Ceramiki Polskiej XX wieku z Warszawy. Całość została podsumowana zabawą taneczną. Najważniejszym punktem programu był jednak występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kamionka” Łysa Góra, który po latach pozostawania w zawieszeniu wystąpił w niemal pięćdziesięcioosobowym składzie, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem licznie zgromadzonych mieszkańców.

Wśród obecnych gości byli starosta brzeski Andrzej Potępa oraz wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Galeria zdjęć <<<

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast