Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Powstaje boisko ze “sztucznej trawy” w Łękach

Powstaje boisko ze “sztucznej trawy” w Łękach

Resize of DSC_5777Trwają prace związane z budową boiska wielofunkcyjnego oraz zagospodarowaniem terenu przy szkole podstawowej w Łękach, gmina Borzęcin. Dzięki ich realizacji mieszkańcy miejscowości zyskają wielofunkcyjne obiekt, z którego będą korzystać nie tylko uczniowie miejscowej szkoły, ale wszyscy zainteresowani. To kolejna inwestycja realizowana w roku bieżącym w tej miejscowości.

– Otoczenie szkoły pięknieje, a duży plac, którym dysponuje placówka zyskuje właściwe, jak na centrum miejscowości przystało zagospodarowanie. Mam nadzieję, że bogata infrastruktura przyszkolna będzie istotną zachętą dla rodziców dzieci zarówno z tej miejscowości, jak i okolic do edukacji w Łękach, w szkole podstawowej prowadzonej przez stowarzyszenie – mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak.

W ramach realizowanych prac przewidziano wymianę nawierzchni utwardzonych placów, dojść i dojazdów, wykonanie opaski wokół budynku, wykonanie boiska wielofunkcyjnego ze sztucznej trawy o wymiarach 20x40m wraz z piłkochwytami, wykonanie utwardzenia dojścia do boiska, wymianę ogrodzenia terenu, montaż elementów małej architektury: ławek, koszy na śmieci, tablicy informacyjnej, stojaków na rowery oraz wymianę 4 lamp oświetleniowych.

Prace realizuje Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „OLEXBUD” z Kąt, gmina Iwkowa. Wartość realizowanego zadania zamyka się kwotą 436 tysięcy 684 złotych. Termin zakończenia inwestycji, według umowy z wykonawcą to 29 sierpnia br.

Kurier Borzęcki

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast