Don't Miss
Home » Wiadomości » Powstanie małopolska platforma informacji medycznej

Powstanie małopolska platforma informacji medycznej

Brzeski szpital, podobnie jak blisko czterdzieści innych tego typu placówek w województwie, wejdzie do Małopolskiego Systemu Informacji Medycznej (MSIM). W efekcie  w ciągu najbliższych trzech lat ma powstać regionalna platforma służąca do wymiany informacji medycznej pomiędzy małopolskimi szpitalami.

Na wdrożenie systemu brzeski szpital otrzyma ponad 4,3 mln zł. Pieniądze te pokryją zakup sprzętu informatycznego oraz modernizację serwerowni oraz istniejącej sieci.
– W planach jest także zakup systemów zabezpieczających,  które mają zapewnić  bezpieczne przechowywanie elektronicznej dokumentacji medycznej– wylicza Sabina Nizioł, kierownik sekcji informatycznej Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Celem projektu będzie umożliwienie placówkom medycznym przejścia z papierowego na elektroniczny system wytwarzania dokumentacji medycznej oraz stworzenie możliwości do wymiany dokumentacji medycznej pacjenta pomiędzy placówkami medycznymi. Udostępnienie dokumentacji medycznej w wersji elektronicznej będzie możliwe, podobnie jak to jest dla wersji papierowej, po wyrażeniu zgody przez pacjenta.

– Wszystko to ma usprawnić dostęp do danych medycznych, które są niezbędne w trakcie leczenia pacjenta. Lekarz, który przyjmie pacjenta do szpitala, będzie mógł uzyskać informację gdzie wcześniej i z jakiego powodu ten pacjent był leczony  oraz będzie miał  dostęp do jego wyników badań, wykonywanych w innej placówce – wyjaśnia Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.MSIM prawie w całości będzie finansowany z funduszy unijnych. Szpital musi dołożyć ok. 200 tys. zł, drugie 200 tys. zł zadeklarowały władze powiatu brzeskiego. Liderem projektu, który ma być wdrożony do 2021, jest Urząd Marszałkowski w Krakowie.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast