Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Powstanie projekt przebudowy remizy w Dołach

Powstanie projekt przebudowy remizy w Dołach

2565-1Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji, dotyczącej wybudowania nowego obiektu remizy OSP w miejscowości Doły. Przygotowaniem projektu zajmie się biuro PRO-MAR z Tarnowa, które zostało wyłonione w drodze postępowania. Dokumentacja ma zostać sporządzona do końca bieżącego roku.

Wstępna koncepcja projektu zakłada, że inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Pierwszy z nich dotyczy postawienia samego budynku i wykończenia pomieszczeń na parterze, drugi zaś obejmuje wykończenie poddasza. Ważne jest, by obiekt był gotowy do eksploatacji  już od momentu zakończenia pierwszego etapu prac. W koncepcji projektowej przewidziana jest możliwość częściowego lub całkowitego rozebrania obecnego budynku remizy, a także adaptacji istniejącego budynku komunalnego dla potrzeb planowanego obiektu.

Nowy budynek będzie musiał spełniać określone wymagania funkcjonalno-użytkowe. Ma się tam znaleźć garaż na samochód gaśniczy, magazyn na sprzęt strażacki, szatnia i kotłownia. Na piętrze ma powstać kuchnia, świetlica i sala narad. Podczas zagospodarowania terenu pod budowę ważne będzie zachowanie istniejących miejsc postojowych i przystanku autobusowego przy drodze powiatowej.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast