Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Powstanie projekt przebudowy remizy w Dołach

Powstanie projekt przebudowy remizy w Dołach

2565-1Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji, dotyczącej wybudowania nowego obiektu remizy OSP w miejscowości Doły. Przygotowaniem projektu zajmie się biuro PRO-MAR z Tarnowa, które zostało wyłonione w drodze postępowania. Dokumentacja ma zostać sporządzona do końca bieżącego roku.

Wstępna koncepcja projektu zakłada, że inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Pierwszy z nich dotyczy postawienia samego budynku i wykończenia pomieszczeń na parterze, drugi zaś obejmuje wykończenie poddasza. Ważne jest, by obiekt był gotowy do eksploatacji  już od momentu zakończenia pierwszego etapu prac. W koncepcji projektowej przewidziana jest możliwość częściowego lub całkowitego rozebrania obecnego budynku remizy, a także adaptacji istniejącego budynku komunalnego dla potrzeb planowanego obiektu.

Nowy budynek będzie musiał spełniać określone wymagania funkcjonalno-użytkowe. Ma się tam znaleźć garaż na samochód gaśniczy, magazyn na sprzęt strażacki, szatnia i kotłownia. Na piętrze ma powstać kuchnia, świetlica i sala narad. Podczas zagospodarowania terenu pod budowę ważne będzie zachowanie istniejących miejsc postojowych i przystanku autobusowego przy drodze powiatowej.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast