Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Pożar budynku mieszkalnego w Brzesku / 14 II 2017 r

Pożar budynku mieszkalnego w Brzesku / 14 II 2017 r

14 lutego 2017 r. po godz. 1.00 w nocy Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzesku otrzymało informację o pożarze budynku mieszkalnego w Brzesku.

Do działań zadysponowano 2 ciężkie samochody gaśnicze oraz podnośnik SHD z JRG Brzesko, a także średni samochód gaśniczy z OSP KSRG Jadowniki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się w garażu na parterze budynku mieszkalnego, płomienie wychodzą na zewnątrz przez okienka bramy garażowej a w środku znajduje się samochód osobowy. Na zewnątrz budynku przebywa właściciel a na piętrze znajdują się jeszcze 2 osoby dorosłe. Istnieje bezpośrednie zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na pozostałą cześć budynku.

Działania straży polegały m.in. na ewakuacji osób zagrożonych przy pomocy drabiny przenośnej i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się garaż oraz w obronie pozostałej części budynku. Z powodu silnego zadymienia działania gaśnicze prowadzono w aparatach powietrznych z wykorzystaniem kamery termowizyjnej oraz wentylatora oddymiającego.

Na miejscu obecny był także Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

GALERIA – 14.02.2017 Brzesko pożar budynku / zdjęcia PSP <==

GALERIA – 14.02.2017 Brzesko pożar budynku / zdjęcia OSP Jadowniki <==

KPSP Brzesko

kpt. Domagała G.

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast