Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Pożar budynku mieszkalnego w Brzesku / 14 II 2017 r

Pożar budynku mieszkalnego w Brzesku / 14 II 2017 r

14 lutego 2017 r. po godz. 1.00 w nocy Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzesku otrzymało informację o pożarze budynku mieszkalnego w Brzesku.

Do działań zadysponowano 2 ciężkie samochody gaśnicze oraz podnośnik SHD z JRG Brzesko, a także średni samochód gaśniczy z OSP KSRG Jadowniki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się w garażu na parterze budynku mieszkalnego, płomienie wychodzą na zewnątrz przez okienka bramy garażowej a w środku znajduje się samochód osobowy. Na zewnątrz budynku przebywa właściciel a na piętrze znajdują się jeszcze 2 osoby dorosłe. Istnieje bezpośrednie zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na pozostałą cześć budynku.

Działania straży polegały m.in. na ewakuacji osób zagrożonych przy pomocy drabiny przenośnej i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się garaż oraz w obronie pozostałej części budynku. Z powodu silnego zadymienia działania gaśnicze prowadzono w aparatach powietrznych z wykorzystaniem kamery termowizyjnej oraz wentylatora oddymiającego.

Na miejscu obecny był także Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

GALERIA – 14.02.2017 Brzesko pożar budynku / zdjęcia PSP <==

GALERIA – 14.02.2017 Brzesko pożar budynku / zdjęcia OSP Jadowniki <==

KPSP Brzesko

kpt. Domagała G.

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast