Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Pożar domu w miejscowości Piaski Drużków

Pożar domu w miejscowości Piaski Drużków

pożar Piaski DrużkówW godzinach południowych 29 lipca br. do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Piaski Drużków.

Do działań została zadysponowana jednostka ratowniczo gaśnicza w Brzesku w sile dwóch samochodów gaśniczych oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych z Czchowa, Jurkowa, Złotej i Tworkowej. W chwili przybycia na miejsce pożaru samochodów gaśniczych pożarem objęty był w całości drewniany dom mieszkalny. Dodatkowo występowało zagrożenie w postaci przerzucenia się ognia na sąsiadujący budynek mieszkalny. Strażacy uzyskali od właściciela informację, że w domu nie ma osób lecz pozostała tam jedna z dwóch butli gazowych do zasilania kuchenki gazowej, której z uwagi na zadymienie i wysoką temperaturę nie udało mu się wcześniej wynieść. Działania gaśnicze polegały na podaniu wody z 3 linii gaśniczych bezpośrednio na palący się obiekt oraz 2 linii gaśniczych celem obrony sąsiedniego budynku. Butla gazowa została wyniesiona przez strażaków działających w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do rozebrania części budynku w celu dotarcia do zarzewi ognia jak również przerzucono stertę drzewa opałowego składowanego w pobliżu budynku mieszkalnego. Wodę do pożaru dowożono z rzeki Dunajec oraz hydrantu.

Na miejsce pożaru przybył Burmistrz Czchowa, który zorganizował obiekt zastępczy dla pogorzelców.

Zdjęcia <==

PSP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast