Don't Miss
Home » Wiadomości » Pożar elektrowozu

Pożar elektrowozu

IMG_0900Około godziny 3:23 do Stanowisk Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku i w Tarnowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze pociągu towarowego w okolicach miejscowości Biadoliny Szlacheckie.

Z uwagi na fakt, że pożar miał miejsce na granicy 2 –ch powiatów, w uzgodnieniu do zdarzenia zadysponowano jednocześnie siły jednostek ochrony przeciwpożarowych z terenu powiatu brzeskiego i tarnowskiego tj.: Jednostki Ratowniczo Gaśnicze z Tarnowa i Brzeska oraz Ochotnicze Straże Pożarne Wojnicz, Biadoliny Radłowskie oraz Dębno.

Po przybyciu na miejsce pierwszych wozów strażackich stwierdzono że pali się wewnątrz elektrowozu ciągnącego około 40 pustych wagonów. Działania Straży w pierwszej fazie polegały na przytłumieniu ognia przy użyciu gaśnic proszkowych. Następnie po przybyciu pogotowia energetycznego kolei i uziemieniu trakcji podano prądy piany gaśniczej gasząc pożar wewnątrz elektrowozu.

Galeria zdjęć <<<

PSP Brzesko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast