Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Pożar w Szczepanowie 8 listopada 2012

Pożar w Szczepanowie 8 listopada 2012

8 listopada 2012r. około godz. 20:11 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Brzesku wpłynęła informacja o pożarze pomieszczenia mieszkalnego w budynku gospodarczym w miejscowości Szczepanów.

Do działań zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Brzesku oraz dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Szczepanów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się pomieszczenie w budynku gospodarczym zaadoptowane na pokój mieszkalny oraz butla gazowa propan-butan . Na zewnątrz budynku znajduje się właściciel, który wynosząc palącą się butlę z budynku uległ rozległym poparzeniom.

Działania straży polegały na udzieleniu poszkodowanemu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej oraz ugaszeniu pożaru podając dwa prądy wody w natarciu na źródło ognia.

Poszkodowany został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W dalszej części działania polegały na schładzaniu butli gazowej oraz oświetlaniu miejsca zdarzenia. W wyniku pożaru spaleniu uległy meble oraz wyposażenie pomieszczenia mieszkalnego.

mł. kpt. Domagała G.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast