Don't Miss
Home » Wiadomości » Pożar w Szczepanowie 8 listopada 2012

Pożar w Szczepanowie 8 listopada 2012

8 listopada 2012r. około godz. 20:11 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Brzesku wpłynęła informacja o pożarze pomieszczenia mieszkalnego w budynku gospodarczym w miejscowości Szczepanów.

Do działań zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Brzesku oraz dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Szczepanów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się pomieszczenie w budynku gospodarczym zaadoptowane na pokój mieszkalny oraz butla gazowa propan-butan . Na zewnątrz budynku znajduje się właściciel, który wynosząc palącą się butlę z budynku uległ rozległym poparzeniom.

Działania straży polegały na udzieleniu poszkodowanemu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej oraz ugaszeniu pożaru podając dwa prądy wody w natarciu na źródło ognia.

Poszkodowany został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W dalszej części działania polegały na schładzaniu butli gazowej oraz oświetlaniu miejsca zdarzenia. W wyniku pożaru spaleniu uległy meble oraz wyposażenie pomieszczenia mieszkalnego.

mł. kpt. Domagała G.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast