Nie przegap
Strona główna » Religia » Na pielgrzymim szlaku – chodź z nami przyjacielu!

Na pielgrzymim szlaku – chodź z nami przyjacielu!

IMG_3937Trwają zapisy na jedyne w swym rodzaju rekolekcje w drodze. Tegoroczna jubileuszowa XXXI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę przebiegać będzie pod hasłem „Być solą ziemi”.

Pielgrzymi z Dekanatu Szczepanowskiego, Czchowskiego oraz Brzeskiego pielgrzymują tradycyjnie w grupie nr 8, której patronem jest Św. Stanisław ze Szczepanowa.

Pielgrzymi wyruszą na szlak 17 sierpnia 2013 r. Przed nimi trasa ok. 230 km. Pielgrzymkę rozpocznie Eucharystia o godz. 6.30 sprawowana na Placu Katedralnym w Tarnowie. Radio RDN Małopolska będzie transmitowało Msze Święte w Tarnowie i Częstochowie oraz każdego dnia przekazywało relacje z pielgrzymki. Piesza Pielgrzymka Tarnowska wejdzie na Jasną Górę 25 sierpnia około godz. 14.00.

Tych, którzy nie mogą udać się pieszo do Częstochowy (szczególnie chorych) zachęcamy do duchowego pielgrzymowania i łączenia się z pielgrzymami za pośrednictwem naszego diecezjalnego radia. Osoby, które zdecydują się na taką formę pielgrzymowania prosimy by również zgłosić w zakrystii.

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską będą prowadzone, tak jak w latach ubiegłych, w każdej parafii do końca lipca, a w sierpniu w miejscach organizacji poszczególnych grup. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 10 zł resztę dopłaca Caritas.

Dodatkowe informacje na stronie www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl. Można tutaj znaleźć szereg aktualności a także przydatne informacje dla każdego pielgrzyma – a więc listę z ekwipunkiem pielgrzyma, słowniczek pielgrzymkowy oraz informacje o możliwości pielgrzymki duchowej lub ślubu na Pielgrzymce.


za diecezja.tarnow.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast