Don't Miss
Home » Wiadomości » Pracownicy-wolontariusze Carlsberg Polska wspierają lokalne społeczności przez cały rok!

Pracownicy-wolontariusze Carlsberg Polska wspierają lokalne społeczności przez cały rok!

5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza.

Carlsberg Polska realizuje działania z zakresu wolontariatu pracowniczego od wielu lat. Od 2014 r. jego głównym filarem jest program grantowy „InicJaTyWy”. Pracownicy aktywnie angażują się w różne akcje, głównie w miejscach, w których mieszkają i pracują. Razem z lokalnymi władzami i organizacjami społecznymi dbają o środowisko, odnawiają i porządkują miejsca użyteczności publicznej oraz wspierają akcje na rzecz potrzebujących.

Trwa już podsumowanie piątej edycji „Inicjatyw”. Jak co roku celem działań pracowników-wolontariuszy, skupionych wokół browarów i biur Carlsberg Polska, jest poprawa życia lokalnych społeczności poprzez m.in. rewitalizację terenów zielonych, stwarzanie warunków zachęcających do uprawiania sportu i rekreacji, jak też edukację nt. odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Każdy pracownik mógł przedstawić swój pomysł na działania lokalne i zawnioskować o grant w wysokości 7.000 zł. Do tej pory Carlsberg Polska przekazał na realizację projektów swoich wolontariuszy blisko 300 tys. zł., w czterech edycjach programu wzięło udział 245 pracowników firmy, którzy przepracowali społecznie 2285 godzin, realizując 36 projektów.

Oprócz projektów w ramach programu grantowego, pracownicy Carlsberg Polska co roku włączają się także w szereg innych inicjatyw realizowanych w sąsiedztwie browarów i biur.

  • Co roku wiosną kilkudziesięciu pracowników Browaru Okocim z rodzinami sprząta park i brzegi rzeki Uszwicy.
  • W tym roku, z okazji 170.rocznicy założenia Browaru Bosman,  pracownicy porządkowali i nasadzali zieleń na Pomorzanach – dzielnicy Szczecina, w której znajduje się zakład.
  • Po raz kolejny pracownicy Carlsberg Polska wystartowali w Poland Business Run – charytatywnym biegu, z którego środki przekazywane są na pomoc osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi. W tej edycji wzięło udział dwanaście sztafet w 5-osobowych drużynach Carlsberga, które pobiegły w pięciu miastach Polski.
  • Pracownicy Browaru Kasztelan grają rokrocznie w Turnieju Szlachetnej Paczki, z którego wpisowe przekazywane jest potrzebującym rodzinom.
  • Spore grono wolontariuszy angażuje się też w podnoszenie kultury piwnej
    i propagowanie historii Browarów Bosman, Kasztelan i Okocim.
    Przy ich ogromnym wsparciu organizowana jest Noc Muzeów oraz Dni Otwarte w browarach.
  • Z kolei pracownicy-członkowie Stowarzyszenia Miłośników Browaru Okocim niemal co tydzień oprowadzają po siedzibie Stowarzyszenia wycieczki wielbicieli złotego trunku.

Zaangażowanie naszych pracowników-wolontariuszy jest z roku na rok coraz większe. Cieszy nas, że są wrażliwi na potrzeby innych i że tak aktywnie działają w swoich społecznościach. – mówi Jagoda Jastrzębska, odpowiedzialna za CSR
w Carlsberg Polska.

Działania wolontariuszy firmy są doceniane przez lokalne władze samorządowe i mieszkańców, którzy włączają się w prace w ramach inicjowanych i finansowanych przez Carlsberg Polska projektów.

Carlsberg Polska

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast