Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Prawie 500 młodych ludzi odwiedza gminę Dębno

Prawie 500 młodych ludzi odwiedza gminę Dębno

DSC_4314_800x534Podczas pobytu uczestników Światowych Dni Młodzieży zaplanowano m.in. zwiedzanie Zamku w Dębnie oraz festyny w Porąbce Uszewskiej i Maszkienicach. W  środę 20 lipca do tutejszych parafii gminy Dębno przyjechało prawie 170 pielgrzymów z Ukrainy oraz 10 osób z Kenii i Nigerii, w ramach Tygodnia Misyjnego, który poprzedza Światowe Dni Młodzieży.

Młodzież z tych krajów mieszka u rodzin na terenie gminy. Centralne spotkanie odbyło się piątek 22 lipca od godz. 14.00 w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej, które rozpoczęło się wspólną modlitwą, natomiast później odbył się Festiwal, czyli koncerty i wspólną zabawę, pozwalającą młodym ludziom z Polski i zza granicy na wspólną integrację. Na scenie pojawiły się między innymi reprezentanci miejscowej Szkoły Muzycznej, Kinga i Ania Gurgul (laureatki programu „Aplauz, aplauz”), Alicja Rega (uczestniczka programu „Mali giganci”) oraz zespoły regionalne Porąbcoki i Łoniowiacy.


W Tygodniu Misyjnym pielgrzymi zwiedzali Zamek w Dębnie, poznawać piękno regionu oraz udali się do Starego Sącza, aby przy ołtarzu papieskim wspólnie się modlić. Natomiast w niedzielę do gminy Dębno zawitała kolejna grupa pielgrzymów z Tanzanii i Włoch.

We wtorek 26 lipca w Maszkienicach zostanie zorganizowany piknik dla przybyłych gości oraz mieszkańców Gminy Dębno. Wydarzenie rozpocznie się od meczu piłki nożnej Tanzania-Polska.

Światowe Dni Młodzieży będą niezwykłym przeżyciem duchowym, okazją do komunikowania się w języku angielskim oraz nawiązania przyjacielskich relacji, które zostaną na całe życie – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

W sumie przez ponad tydzień w gminie Dębno będzie przebywać około 500-osobowa grupa młodych ludzi w ramach Światowych Dni Młodzieży.

ug

Fo. Maciej Mazur

 

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast