Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Prezentacja Powiatu Brzeskiego w Warszawie

Prezentacja Powiatu Brzeskiego w Warszawie

_534Starosta brzeski Andrzej Potępa oraz dyrektor i pracownicy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku zaangażowani w realizację pilotażu zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli zostali zaproszeni jako goście specjalni na ogólnopolską konferencję inaugurującą działania pozostałych powiatów na rzecz nowego systemu. Konferencja organizowana jest przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z Warszawy – placówkę doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym prowadzoną przez Ministra Edukacji Narodowej.

W związku z wysoką oceną jakości funkcjonowania pilotażowego projektu przedstawiciele Powiatu Brzeskiego zostali zaproszeni do zaprezentowania dobrych praktyk wypracowanych w pilotażu oraz do omówienia praktycznego aspektu funkcjonowania systemu.

Powiat Brzeski jako jeden z pierwszych powiatów w Polsce rozpoczął pilotaż zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli. Podjęte działania są zadaniami projektu pt. „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest poprawa jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie, poprzez wdrożenie kompleksowych planów wspomagania szkół i przedszkoli.

Projekt realizowany jest od grudnia 2012 r. do sierpnia 2014 r. w 90 placówkach – przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych funkcjonujących na terenie 7 gmin – Brzesko, Dębno, Borzęcin, Szczurowa, Gnojnik, Czchów oraz Iwkowa.

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast