Nie przegap
Strona główna » Sport » Prezes jedzie do Warszawy

Prezes jedzie do Warszawy

Niecały miesiąc pozostał do Walnego Zgromadzenia Delegatów PZPN, które wybierze nowego prezesa najpopularniejszego związku sportowego w Polsce. Najpopularniejszego, ponieważ piłka nożna jest sportem rozpalającym emocje wielu setek tysięcy o ile nie milionów rodaków. Najpopularniejszego, ponieważ ta „popularność” PZPN w ostatnich latach przejawiała się także poprzez inne działania. Niekoniecznie zgodne z prawem. Powoli znajdują one swój finał w sądach. Dlatego najbliższy zjazd delegatów może być początkiem czegoś nowego. Czy jednak tak się stanie? Przekonamy się 26 października, kiedy to delegaci wybiorą nowego prezesa i zarząd związku.

Jednym z delegatów reprezentujących Małopolskę jest prezes I – ligowego Okocimskiego Klubu Sportowego Czesław Kwaśniak, który wybiera się na zjazd do Warszawy z głową pełną pomysłów i z zamiarem zaprezentowania programu, który powinien uzdrowić sytuację klubów I Ligi oraz pomóc uregulować ich sytuację finansową.

Wcześniej podczas spotkania w Brzesku prezes Kwaśniak podpisał list popierający kandydaturę Romana Koseckiego na stanowisko prezesa PZPN i zapewne na niego odda swój głos podczas walnego zgromadzenia w Warszawie. Przypomnijmy, że oprócz Romana Koseckiego do fotela prezesa startują także Edward Potok, Stefan Antkowiak i Zdzisław Kręcina, którzy według większości komentatorów nie gwarantują żadnych zmian oprócz kosmetycznych w związku. Jest jeszcze jeden kandydat – Zbigniew Boniek, ale jak sam o sobie często mówi jest „niewybieralnym”, ponieważ jego pomysły na działalność PZPN-u są zbyt radykalne. Kandydatura Romana Koseckiego wydaje się być do przyjęcia dla wielu delegatów. Czy jednak będzie ich wystarczająca ilość, pokaże głosowanie.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Prezesem KS Okocimski – Czesławem Kwaśniakiem.


 

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast