Nie przegap
Strona główna » Region » Prezydent Tarnowa zatrzymany!

Prezydent Tarnowa zatrzymany!

prezydentJak informują ogólnopolskie serwisy informacyjne – Prezydent Tarnowa został zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Rzeczniczka prokuratury Okręgowej w Krakowie potwierdziła, że doszło do zatrzymania. Jeszcze dziś Ryszard Ś zostanie przesłuchany. Jak sugerują media, sprawa ma być związana z wzięciem łapówki w wysokości 50 tys. zł.

Funkcjonariusze ABW do tej pory zatrzymali też m.in. jedną z pracownic tarnowskiego magistratu. Kobieta pracowała w Tarnowskim Zarządzie Dróg Miejskich, gdzie zasiadała w komisji rozstrzygającej przetarg na budowę łącznika autostradowego.

Portal miastoiludzie.pl przypomina, że wcześniej zatrzymano Bogdana G., który do stycznia ubiegłego roku pełnił funkcję prezesa Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej w Tarnowie. Został on zatrzymany na wniosek Prokuratora z Wydziału VI Prokuratury Okręgowej w Krakowie. 54-letni Bogdan G. został aresztowany na 3 miesiące a jego zatrzymanie również może mieć związek ze zmową przetargową. Nieoficjalnie mówi się, że zatrzymany powoływał się na wpływy w tarnowskim magistracie i możliwość “pomocy” w wygraniu przetargu.

miastoiludzie.pl / IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast