Don't Miss
Home » Region » Prezydent Tarnowa zatrzymany!

Prezydent Tarnowa zatrzymany!

prezydentJak informują ogólnopolskie serwisy informacyjne – Prezydent Tarnowa został zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Rzeczniczka prokuratury Okręgowej w Krakowie potwierdziła, że doszło do zatrzymania. Jeszcze dziś Ryszard Ś zostanie przesłuchany. Jak sugerują media, sprawa ma być związana z wzięciem łapówki w wysokości 50 tys. zł.

Funkcjonariusze ABW do tej pory zatrzymali też m.in. jedną z pracownic tarnowskiego magistratu. Kobieta pracowała w Tarnowskim Zarządzie Dróg Miejskich, gdzie zasiadała w komisji rozstrzygającej przetarg na budowę łącznika autostradowego.

Portal miastoiludzie.pl przypomina, że wcześniej zatrzymano Bogdana G., który do stycznia ubiegłego roku pełnił funkcję prezesa Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej w Tarnowie. Został on zatrzymany na wniosek Prokuratora z Wydziału VI Prokuratury Okręgowej w Krakowie. 54-letni Bogdan G. został aresztowany na 3 miesiące a jego zatrzymanie również może mieć związek ze zmową przetargową. Nieoficjalnie mówi się, że zatrzymany powoływał się na wpływy w tarnowskim magistracie i możliwość „pomocy” w wygraniu przetargu.

miastoiludzie.pl / IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast