Nie przegap
Strona główna » Sport » Projekt “Jeżdżę z głową!” w Gminie Dębno

Projekt “Jeżdżę z głową!” w Gminie Dębno

Gmina Dębno pozyskała pieniądze, które umożliwią naukę jazdy na nartach dla blisko 100 najmłodszych mieszkańców. Dzięki wsparciu pozyskanemu z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości przekraczającej 12 tysięcy złotych już niebawem rozpoczną się wyjazdy na stok w Jastrzębi. W projekcie wezmą udział uczniowie z klas III i IV szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Nauka jazdy na nartach będzie wiązała się jednak z symboliczną opłatą, która ostatecznie pozwoli w pełni sfinansować projekt.

– To niezwykle ważne, aby od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci do kultury fizycznej – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Jeżdżę z głową to kolejny projekt, w który aktywnie włącza się nasza gmina. Przypomnę, że nasi uczniowie mogli korzystać wcześniej także z możliwości nauki pływania. Jestem przekonany, że zajęcia na stoku będą cieszyć się podobnym zainteresowaniem co lekcje pływania.

Projekt „Jeżdżę z głową” wystartuje 1 lutego i potrwa do 31 marca. Każdy uczeń spędzi na stoku 20 godzin zdobywając i podnosząc poziom swoich umiejętności w jeździe na nartach.

gminadebno.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast