Don't Miss
Home » Sport » Projekt “Jeżdżę z głową!” w Gminie Dębno

Projekt “Jeżdżę z głową!” w Gminie Dębno

Gmina Dębno pozyskała pieniądze, które umożliwią naukę jazdy na nartach dla blisko 100 najmłodszych mieszkańców. Dzięki wsparciu pozyskanemu z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości przekraczającej 12 tysięcy złotych już niebawem rozpoczną się wyjazdy na stok w Jastrzębi. W projekcie wezmą udział uczniowie z klas III i IV szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Nauka jazdy na nartach będzie wiązała się jednak z symboliczną opłatą, która ostatecznie pozwoli w pełni sfinansować projekt.

– To niezwykle ważne, aby od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci do kultury fizycznej – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Jeżdżę z głową to kolejny projekt, w który aktywnie włącza się nasza gmina. Przypomnę, że nasi uczniowie mogli korzystać wcześniej także z możliwości nauki pływania. Jestem przekonany, że zajęcia na stoku będą cieszyć się podobnym zainteresowaniem co lekcje pływania.

Projekt „Jeżdżę z głową” wystartuje 1 lutego i potrwa do 31 marca. Każdy uczeń spędzi na stoku 20 godzin zdobywając i podnosząc poziom swoich umiejętności w jeździe na nartach.

gminadebno.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast