Don't Miss
Home » Wiadomości » Projekt trasy rowerowej w Iwkowej

Projekt trasy rowerowej w Iwkowej

W Gminie Iwkowa planuje się rozbudowę centrum. W ramach programu unijnego Subregionalna Infrastruktura Transportowa zaplanowano budowę ciągu pieszo – jezdnego pomiędzy Iwkową a Porąbką Iwkowską. W trakcie nowej części drogi wybudowane zostaną dwie kładki przez rzekę Belę dla pieszych, a także przebudowa na części, a na drugiej części budowa ciągu pieszo – jezdnego, tak aby można było bezpiecznie poruszać się w tym miejscu zarówno pieszo jak i rowerem.

– Uważam, że to jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy coraz częściej poruszają się rowerami, zarówno w celach rekreacyjnych, jak i załatwiając ważne sprawy w centrum miejscowości – mówi Wójt Bogusław Kamiński. – Są to również rowerowe wyjazdy rodzinne w weekendy, a także na co dzień. Dlatego chcemy tym osobom zapewnić bezpieczne poruszanie się – dodaje Wójt Kamiński.

Obok trasy rowerowej zostaną także wybudowane miejsca parkingowe dla rowerów. Będą to stojaki, na których będzie można pozostawić rower. Miejsca będą zadaszone i będą monitorowane. Jedno takie miejsce będzie usytuowane w Iwkowej na początku trasy rowerowej, a drugie w Porąbce iwkowskiej przy remizie OSP. Trasa rowerowa zaliczona zostanie do infrastruktury turystycznej, ponieważ jej początek będzie się znajdował przy zabytkowym kościółku z początku XVI wieku.

W centrum Iwkowej zaczyna również brakować miejsc parkingowych. Budowę nowych ogranicza przede wszystkim ukształtowanie terenu. Dlatego Gmina każdą działkę znajdującą się w centrum i pobliżu, a nadającą się na parking, stara się zakupić. Wójt zdecydowany jest na takie działanie, zwłaszcza że pojawiają się środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i gmina mogłaby uzyskać dofinansowanie na budowę parkingów.


IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast