Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Projekt trasy rowerowej w Iwkowej

Projekt trasy rowerowej w Iwkowej

W Gminie Iwkowa planuje się rozbudowę centrum. W ramach programu unijnego Subregionalna Infrastruktura Transportowa zaplanowano budowę ciągu pieszo – jezdnego pomiędzy Iwkową a Porąbką Iwkowską. W trakcie nowej części drogi wybudowane zostaną dwie kładki przez rzekę Belę dla pieszych, a także przebudowa na części, a na drugiej części budowa ciągu pieszo – jezdnego, tak aby można było bezpiecznie poruszać się w tym miejscu zarówno pieszo jak i rowerem.

– Uważam, że to jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy coraz częściej poruszają się rowerami, zarówno w celach rekreacyjnych, jak i załatwiając ważne sprawy w centrum miejscowości – mówi Wójt Bogusław Kamiński. – Są to również rowerowe wyjazdy rodzinne w weekendy, a także na co dzień. Dlatego chcemy tym osobom zapewnić bezpieczne poruszanie się – dodaje Wójt Kamiński.

Obok trasy rowerowej zostaną także wybudowane miejsca parkingowe dla rowerów. Będą to stojaki, na których będzie można pozostawić rower. Miejsca będą zadaszone i będą monitorowane. Jedno takie miejsce będzie usytuowane w Iwkowej na początku trasy rowerowej, a drugie w Porąbce iwkowskiej przy remizie OSP. Trasa rowerowa zaliczona zostanie do infrastruktury turystycznej, ponieważ jej początek będzie się znajdował przy zabytkowym kościółku z początku XVI wieku.

W centrum Iwkowej zaczyna również brakować miejsc parkingowych. Budowę nowych ogranicza przede wszystkim ukształtowanie terenu. Dlatego Gmina każdą działkę znajdującą się w centrum i pobliżu, a nadającą się na parking, stara się zakupić. Wójt zdecydowany jest na takie działanie, zwłaszcza że pojawiają się środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i gmina mogłaby uzyskać dofinansowanie na budowę parkingów.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast