Don't Miss
Home » Region » Promesa na drogę w Rudzie Kameralnej

Promesa na drogę w Rudzie Kameralnej

Jeszcze jedna droga w gminie Zakliczyn zostanie wyremontowana w tym roku z rządowej puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotarła kolejna promesa, tym razem na 120 tys. zł, na remont blisko pół kilometrowego odcinka drogi gminnej w Rudzie Kameralnej (droga na Dział).

Przypomnijmy, ze ramach pierwszej tegorocznej promesy odbudowane zostały odcinki dróg w Bieśniku, Faściszowej, Lusławicach oraz ulice Spokojna i Korczyńskiego w Zakliczynie. Łącznie ponad 4,4 km. W ramach drugiej trwają prace modernizacyjne na drogach Paleśnica – Dzierżaniny (przeszło 2,5 km), w Zdoni (przez wieś – 480 mb ) oraz Lusławicach (ul. Lwowska – 300 mb).

Przyznane dofinansowanie z MSWiA wnosi 80 procent wartości tych zadań. W sumie tegoroczne wsparcie z budżetu państwa dla gminy Zakliczyn na usuwanie szkód na drogach związanych z powodzią i opadami wyniosło do tej pory blisko 2 mln zł, co pozwoliło wykonać ponad 8 km nowych nakładek asfaltowych.

um

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast