Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Promocja książki “Szczurowa i okolice. Okruchy historii”

Promocja książki “Szczurowa i okolice. Okruchy historii”

Okladka_OKW środę 26 listopada 2014 roku w sali Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbyła się uroczysta promocja książki autorstwa Marka Latasiewicza pt. “Szczurowa i okolice. Okruchy historii”, prezentująca bogactwo kulturowe, historyczne, gospodarcze oraz wpływ dworów, pierwszych spółdzielców i cechów na późniejsze dzieje gminy Szczurowa i jej mieszkańców.

Autor zebrał w niej okruchy minionych zdarzeń, ciągle żywych w pamięci mieszkańców lub w przekazach, czy to pokoleniowych, czy też w ciągle odkrywanych dokumentach, w których tkwią pokłady wspomnień o zdarzeniach, uznanych za mniej ważne i dlatego pomijanych w naukowych opracowaniach.

„Książka ta niewątpliwie wyznacza trop, jakim powinno się podążać, poszukując prawdy o własnych dziejach. Czas bowiem wiele źródeł bezpowrotnie obraca wniwecz. Barwne życie dworskie już nie istnieje. Większość siedzib właścicieli majątków popada w ruinę. Ubywa też drewnianych, zrębowych chat. Kiedy odejdą ostatni świadkowie, nikt nie będzie już w stanie uzupełnić białych plam w historii miejsca. Dlatego tym bardziej należy docenić próbę podjętą przez pomysłodawcę projektu i autora niniejszej publikacji, a do podjęcia pracy zdopingować jego jutrzejszych kontynuatorów” – podsumował autor książki.

W otwartym spotkaniu promocyjnym z autorem książki uczestniczyli zaproszeni goście, którzy współtworzyli publikację, przedstawiciele gmin i różnego rodzaju stowarzyszeń działających na terenie obszaru LGD, dyrektorzy szkół i placówek kulturalnych, przedstawiciele sołectw, radni oraz mieszkańcy gminy.

Gospodarze uroczystości podkreślali, że wydanie publikacji możliwe było dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszaru Wiejskich na lata 2007-2013.

Każdy z uczestników spotkania promocyjnego książki otrzymał bezpłatny egzemplarz publikacji „Szczurowa i okolice. Okruchy historii”.

Galeria zdjęć <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast