Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Promując zdrowie

Promując zdrowie

23 lutego w Szkole Podstawowej w Mokrzyskach odbyło się spotkanie dotyczące kreowania zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Zaproszony gość Pan Tomasz Latocha, pracownik Agencji Rynku Rolnego, przeprowadził pogadankę z dziećmi, omówił zasady zdrowego trybu życia, zapoznał uczniów z piramidą żywieniową. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym ”Mój ulubiony owoc”, każde dziecko otrzymało puzzle, malowanki i smycze. Zainteresowanie i zaangażowanie uczestników zajęć było olbrzymie i z pewnością takich spotkań będziemy organizować więcej.

Jako szkoła PROMUJĄCA ZDROWIE, w podejmowanych działaniach staramy się kształtować od najmłodszych lat nawyk dbałości o zdrowie oraz tworzyć środowisko sprzyjające zdrowiu.


K. Mazur
(wychowawczyni klasy I b)

1 komentarz

  1. Ciesze sie ,że takie akcje sa organizowane dla dzieciaków w szkołach .Wiem jak wazne jest wprowadzenie dobrych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat(sam jestm ojcem czwórki dzieci)szczególnie w czasach kiedy jesteśmy zapracowani i nie za dużo poświęcamy czasu dzieciom aby nauczyć ich prawidłowego odżywiania(a jak wiadomo “czym za młodu skorupka nasiąknie…”).Sam od lat jestem przeciwnikiem “hamburgerowego pokolenia” i Fastfódów.
    Mysle,że powinno się wprowadzić przedmiot do szkół z tematyki żywieniowej.Mogłoby to uchronić najmłodsze pokolenie od następstw złych nawyków i uchronic przed wieloma chorobami związanymi z nieprawidłowym odżywianiem.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast