Don't Miss
Home » Wiadomości » Protestują przeciwko budowie tymczasowego zjazdu z autostrady

Protestują przeciwko budowie tymczasowego zjazdu z autostrady

Ważą się losy budowy tymczasowego zjazdy z autostrady A4 w Brzesku. Są pieniądze i projekt. Jednak na przebudowę ul. Leśnej, która ma połączyć autostradę z krajową ‚czwórką’ nie zgadza się część mieszkańców. Domagają się przyspieszenia prac przy budowie właściwego zjazdu w Jasieniu. Jeśli protestujący nie ustąpią, to może się okazać, że kierowcy będą mieli spory problem by zjechać z autostrady w Brzesku. Łukasz Wrona:

Ulica Leśna ma być poszerzona. Staną też ekrany akustyczne. Jednak na przebudowę nie zgadza się część mieszkańców. Ich zdaniem takie rozwiązania nie zdadzą egzaminu. – Mój dom się rozleci, bo jak takie ciężkie samochody będą jeździły – mówi jeden z protestujących. Tymczasowy zjazd ma służyć zaledwie dwa lata, dlatego protestów nie rozumie Ryszard Oźóg, wicestarosta brzeski. – W tym momencie cała miejscowość i powiat zostanie odcięty od autostrady.- dodaje R. Ożóg. Mieszkańcy obawiają się, że prowizorki będą najtrwalsze. Przebudowa ul. Leśnej ma kosztować 14 milionów złotych, zapłaci za to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. – To jest marnotrawienie pieniędzy bo te środki mogły być przeznaczone na budowę drogi we właściwym miejscu poza miastem – mówi jedna z protestujących. Ryszard Ozóg dodaje, że nie ma obawy, że braknie pieniędzy na budowę właściwego zjazdu- gwarantuje to umowa pomiędzy powiatem brzeskim a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Jeśli mieszkańcy nie ustąpią to kierowcy mogą mieć spore problemy ze zjazdem z autostrady w Brzesku. – Być może tą drogą samochody osobowe będą mogły jeździć ale stan drogi jest tragiczny- dodaje Ożóg. Tak się stanie jeśli prace przy ul. Leśnej nie ruszą już wiosną. Odcinek autostrady A4 z Szarowa do Brzeska ma być gotowy już we wrześniu.

ŁW/rdn.pl

Podobne artykuły
„%RELATEDPOSTS%”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast