Don't Miss
Home » Kultura » Przegląd małych form teatralnych w Sufczynie

Przegląd małych form teatralnych w Sufczynie

W Publicznej Szkole Podstawowej w Sufczynie odbył się przegląd małych form teatralnych. Na scenie wystąpili uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maszkienicach. Młodzież zaprezentowała inscenizacje na temat walki z uzależnieniami oraz sposobów radzenia sobie z przemocą. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Sekretarz Gminy Dębno Justyna Wójtowicz-Woda.

Oprócz uczniów, w niedzielę gościnnie wystąpiła również parafialna grupa teatralna „Jasne Światło” z Sufczyna, która wystawiła spektakl „Zmiana” według scenariusza Marcina Kobierskiego. Za reżyserię sztuki, mówiącej o nawróceniu, odpowiadają ksiądz Łukasz Pawłowski oraz Lucyna Potępa.

Przegląd małych form teatralnych był częścią realizacji rządowego programu „Bezpieczna+”, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa uczniów zarówno w szkole, jak i poza nią. W ramach programu, Gmina Dębno pozyskała w tym roku dofinansowanie w wysokości prawie 15 tys. złotych, na przeprowadzenie działań z zakresu profilaktyki w siedmiu placówkach szkolnych.

ug

Fot. Maciej Mazur

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maszkienicach

 

Spektakl „Zmiana”

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast