Don't Miss
Home » Sport » Przyborów. Grają z myślą o awansie

Przyborów. Grają z myślą o awansie

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZakończyła się jesienna runda sezonu 2014/2015 brzeskiej klasy „B” w piłce nożnej. Występujący tu klub „Błękitni” Przyborów po pierwszej rundzie zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 27 punktów i stratą tylko dwóch punktów do lidera. – To od wielu lat najlepszy sezon – mówi Stanisław Halik, prezes klubu. Poza rozgrywkami ligowymi „Błękitni” odnieśli duży sukces w rozgrywkach pucharowych. W nich z kwitkiem odprawili V-ligowy zespół LKS Uszew, po czym w bardzo zaciętym pojedynku ulegli 3-2 innej, V-ligowej drużynie „Pagen” Gnojnik. Co ciekawe, Piotr Żurek- napastnik klubu z Przyborowa jest na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców w rozgrywkach pucharowych w podokręgu brzeskim. W obecnej edycji aż siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. – Dzięki widowiskowej, ofensywnej i obfitującej w bramki grze (średnia to 4 gole strzelone w meczu) w trakcie całej rundy kibicowało nam i wspierało w wielu momentach liczne grono kibiców. Za to wszystko w imieniu zarządu, jak i samych piłkarzy chcę szczególnie podziękować – dodaje prezes Halik.

Oczywiście działalność klubu nie jest możliwa bez środków finansowych, które zabezpieczają władze samorządowe. – Korzystając z okazji chcemy również podziękować Wójtowi Gminy Borzęcin Januszowi Kwaśniakowi oraz Radzie Gminy Borzęcin za przekazywane środki finansowe na utrzymanie naszego klubu. Dzięki temu nie musimy się martwić o utrzymanie drużyny, a możemy się skupić tylko na wyniku sportowym – komentują klubowi działacze.

Zadowoleni z sezonu są także kibice „Błękitnych”. – Dobry wynik osiągnięty przez drużynę to efekt wielkiego zaangażowania, oddania i woli walki wszystkich zawodników, którzy poświęcają swoje zdrowie i cenny, prywatny czas. Warto podkreślić doskonałą pracę Marcina Urbasia prowadzącego drużynę w roli trenera. To także dbałość o klub, jaką przejawia zarząd klubu – chwali Dariusz Pitaś, zagorzały sympatyk drużyny z Przyborowa.

Miejmy nadzieję, że runda wiosenna okaże się równie owocna i emocjonująca, jak ta jesienna i cały sezon drużyna z Przyborowa zakończy pewnym awansem do klasy „A”.

Skład osobowy drużyny:

Bramkarze: Konrad Pitaś, Dawid Pańpuch, Arkadiusz Boroń. Obrońcy: Hubert Borowiec, Ciuruś Karol, Marcin Urbaś, Sebastian Gaczoł. Pomocnicy: Paweł Oleksy, Tomasz Czuj, Andrzej Hynek, Jacek Potępa, Marcin Czuj, Tobiasz Dobrzański, Mateusz Duch, Jakub Woda, Dawid Gładysz, Grzegorz Mika, Grzegorz Urbaś, Jakub Paździora. Napastnicy: Chudyba Paweł, Piotr Żurek, Łukasz Żurek, Artur Mika.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast